خرداد زمان آغاز اردوی تیم‌های ملی هندبال زناناردوی تیم‌های ملی هندبال زنان در رده‌های سنی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان قرار است با پایان لیگ برتر استارت بخورد.

به گزارش ایسنا، هندبال زنان ایران روزهای پر مشغله ای را پیش رو دارد. مسابقات هندبال قهرمانی جهان دختران جوان و نوجوان، بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی و مسابقات قهرمانی آسیا بزرگسالان، برنامه هندبال زنان ایران در سال پیش رو است.

به گفته نایب رییس زنان فدراسیون برای تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان برنامه ریزی شده و اردوی این تیم‌ها بلافاصله بعد از اتمام لیگ آغاز خواهد شد. برای رده‌ جوانان و نوجوانان حتی یک دیدار تدارکاتی  هم در  نظرگرفته شده است. اردوی تیم ملی هندبال زنان هم قرار است بعد از معرفی کادر فنی از نیمه اول خرداد استارت بخورد.

افسانه دهقانی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آغاز اردوهای تیم‌های ملی هندبال زنان (بزرگسالان، جوانان و نوجوانان) اظهار کرد: مسابقات زیادی در سال جاری در بخش زنان داریم که اگر بخواهیم به ترتیب برگزاری پیش رویم ابتدا مسابقات قهرمانی جهان جوانان (یک تیر)، مسابقات قهرمانی جهان نوجوانان (۸ مرداد)، بازی‌های همبستگیی کشورهای اسلامی (نیمه دوم مرداد)، مسابقات قهرمانی آسیا زنان (آذر) خواهد بود. البته اگر برای بازی های آسیایی هانگژو هم دختران ما را اعزام کنند این مسابقات را هم خواهیم داشت.

نایب رییس زنان فدراسیون هندبال در ادامه گفت: البته در هر سه رده فرصتمان محدود است، بنابراین اولویت بندی نمی‌کنیم و اردوها را هم برای جوانان و هم نوجوانان بلافاصله بعد از مسابقات لیگ برتر استارت می‌زنیم. نهایتا لیگ برتر هفته آخر اردیبهشت تمام می‌شود. ما تغییر خاصی هم در کادر فنی تیم های ملی جوانان و نوجوانان نداریم و با همان ترکیب قرار است ادامه دهیم.

دهقانی در ادامه گفت: اردوهای تیم ملی هندبال جوانان و نوجوانان را بعد از لیگ برتر آغاز می کنیم. طی جلساتی مداوم برنامه ریزی کردیم و صحبت کردیم که ۴ اردوی آماده سازی خواهیم داشت. از طرفی با چند کشور دیگر مکاتبه کردیم تا اگر بشود یک بازی تدارکاتی داشته باشیم حالا یا به صورت میزبان یا مهمان. هنوز هیچ پاسخی نگرفته ایم چون مشکلات کرونا در رده‌های پایه بیشتر خود را نشان می دهد و به همین دلیل در رده‌های پایه رفت و آمدها حساسیت‌های بیشتری دارد. ما حتی برای مسابقات قهرمانی آسیا زنان هم تلاش کردیم که دیدار تدارکاتی داشته باشیم اما با هر کشوری مذاکره کردیم موافقت نکردند.

وی در خصوص برنامه تیم ملی هندبال زنان بزرگسالان نیز گفت: در نشست ها و جلسات پیاپی که در این چند هفته داشتیم در مورد چیدمان کادر فنی صحبت کردیم و به محض اینکه به قطعیت برسیم اطلاع رسانی خواهیم کرد. بعد از انتخاب کادر فنی از میان بازیکنان حاضر در لیگ برتر لیست بازیکنان نیز انتخاب خواهد شد و اردو را آغاز می‌کنیم. نهایتا فکر می‌کنم در نیمه اول خرداد استارت کار را بزنیم.

انتهای پیام