حوزه های سرمایه گذاری خارجی خوبی در قم وجود داردایسنا/ قم نماینده مردم قم در شورای اسلامی گفت: حوزه های سرمایه گذاری خارجی خوبی در قم وجود دارد اما متاسفانه تکلیف این سرمایه گذاران خارجی مشخص نیست.

حجت الاسلام مسلم مجتبی ذوالنور امروز پنجشنبه ۵ آبان در جلسه شورای اداری استان قم که در سالن همایش های استان قم برگزار شد، حادثه تروریستی روز گذشته و حمله به شاهچراغ را محکوم کرد. وی گفت: از نظر هماهنگی مشکل خاصی در استانداری نداریم و مجلس و مجموعه دولت هماهنگ کننده و همراه هستند.

نماینده مردم قم در شورای اسلامی با اشاره به اینکه مهمترین محورهای توسعه استان باید گردشگری حج باشد، گفت: متاسفانه زیرساخت های استان راه حل این موضوع نیست.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیتی که باید فعال شود تا منطقه از آن بهره مند شود، وجود ندارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه اهتمام نهادهای ذیربط که باید در مرکز و در سطح ملی باشد، پیش نمی آید.

ذوالنور با اشاره به اینکه از نظر برنامه ریزی منطقه ای در کشور با مشکل مواجه هستیم، تصریح کرد: این برنامه ریزی از مرکز کشور پیگیری نمی شود به همین دلیل در سال های آینده برخی صنایع در استان قم مشکل ساز خواهند شد. .

وی با بیان اینکه از بیش از ۱۰۰ کشور جهان طلبه و زائر در قم داریم، یادآور شد: به همین دلیل نیز شاهد حضور سفرای کشورهای مختلف در قم هستیم.

نماینده مردم قم در شورای اسلامی ادامه داد: حوزه های خوبی برای سرمایه گذاری خارجی در قم وجود دارد اما متاسفانه نقش این سرمایه گذاران خارجی مشخص نیست و در عمل سرمایه گذاری خارجی در کشور و استان قم است. در هوا.”

وی با اشاره به اینکه سامانه ای در کشور برای این موضوع وجود ندارد، اذعان داشت: باید سازمانی مسئول و هدایت شونده باشد و این سازمان باید تمامی استعلام ها و مجوزها را اخذ کند تا سرمایه گذاران خارجی را دچار سردرگمی نکند.

ذوالنور با تاکید بر اینکه انتظار می رود دولت انقلاب تحولات اساسی ایجاد کند، گفت: مهمترین مشکل کشور بحث اقتصادی است که همه حوزه ها را تحت تاثیر قرار می دهد و باید شاهد تحولات در این زمینه باشیم.

وی افزود: فضای مجازی، مشکلات اقتصادی و برانگیختن حس عدم پیشرفت آخرین عوامل آشوبگر بود و تا رفع این عوامل باید منتظر تکرار این تحرکات بود.

نماینده مردم قم در شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضروری است شاهد تحولات جدی در سطح کشور باشیم، گفت: در حوزه اقتصادی جهش قیمت ها و شوک های خردکننده مشکل ساز است و پاسخ قانع کننده ای نداریم. به آن مردم، چون بسیاری از اقدامات پیشگیرانه انجام نشده است.

وی با بیان اینکه در این زمینه نیازمند اقدام جهادی هستیم و مجلس آمادگی همکاری در این زمینه ها را دارد، گفت: همانطور که در دفاع مقدس پیروز شدیم، امیدواریم در جنگ اقتصادی نیز پیروز شویم. ما خواهیم کرد.

انتهای پیام