حل مشکل قضایی روزنامه نگاران محکوم و بازداشت شدهحزب الدعوه ایرانیان به بهانه روز خبرنگار با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به پرونده خبرنگارانی که در سراسر کشور به دلیل مأموریت خبرنگاری محکوم شده اند یا برای آنها پرونده تشکیل داده اند، بررسی شود و پیامی مبنا ارائه شود. برای حل مشکلات قضایی آنها

به گزارش ایسنا، در نامه دبیرکل حزب نادایی ایرانیان به رئیس قوه قضائیه آمده است:

حجت الاسلام والمسلمین آقای محسنی اژی
رئیس محترم دادگستری
با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

به یاد داریم که از ابتدای دوره ریاست قوه قضائیه به مقوله مبارزه با فساد و اهمیت ارائه مطالبات خبرنگاران توجه ویژه ای داشته اید و همواره امیدوار بوده اید که در دوره کنونی شاهد بی طرفی و بی طرفی باشید. اقدامات موثر برای محافظت از روزنامه نگاران، افشای فساد، گردش آزاد اطلاعات و اعمال قدرت در برابر مفسدان و نه افشاگر. علیرغم این رویکرد امیدوارکننده و توصیه های مکرر شما، متأسفانه برخی از اهالی قلم در سال های گذشته به دلیل جدیت و پیگیری در بازجویی و انتقاد از مسئولان در سطوح مختلف تحت تعقیب و گاه محکومیت قرار گرفته اند.

چنین جریانی بدون شک روح پرسشگری و مطالبه گری را در اذهان عمومی تضعیف کرد و بیم آن می رود که رسانه ها را در ارزیابی و انتقاد از مسئولان محتاط و محافظه کار کرده و ناخواسته یکی از فرصت های بی بدیل شفافیت و مبارزه را کاهش دهد. فساد. احتراماً به مناسبت روز خبرنگار از این مرجع عالی‌قدر تقاضا داریم که دستور دهد پرونده خبرنگارانی که در سراسر کشور به‌خاطر مأموریت خبرنگاری خود تحت تعقیب و محکومیت قرار گرفته‌اند را بررسی و با استفاده از سازوکارها مشکلات قضایی آنان را حل کند. قانونگذاری باید پیش بینی شود، به ویژه اعمال اصل ۹۶ قانون مجازات اسلامی، نوعی تفسیر از اختیارات تعریف شده در اصل ۱۱۰ قانون اساسی.

جنابعالی به عنوان رئیس قوه قضائیه و حافظ حقوق مردم موظف هستید با هر نهاد و سازمانی که در برابر رسالت اصلی خبرنگاران و اصحاب رسانه به عنوان چشمان بیدار ملت مقاومت و مانع تراشی می کند قاطعانه و قانونی برخورد کنید. . بی شک این اثر فضای مناسبی را برای فعالیت آزادانه خبرنگاران فراهم می کند و در روز خبرنگار این پیام را به مسئولان و دست اندرکاران رسانه می دهد که قوه قضاییه از استیضاح و مطالبات اهالی قلم برای ترویج اصل مهم «شفافیت» حمایت می کند. “. برای حضرتعالی و همکارانتان در امر عدالت خواهی و استیفای حقوق مردم آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

انتهای پیام