حضور در تورهای غیرمجاز به عهده مسافر می باشدایسنا/ البرز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: برخی از تورهای غیرمجاز در فضای مجازی تبلیغ می شود که زیر نظر آژانس های مسافرتی نیست و افراد بدون مجوز به صورت غیرقانونی اقدام به انجام آن می کنند. مسئولیت حضور در این تورها بر عهده مسافر می باشد.

به گزارش ایسنا، فریدون محمدی در نشست مجمع عمومی اصناف و اتحادیه سندیکای حرفه ای راهنمایان جهانگردی ایران که روز پنجشنبه ۲۶ شهریورماه با حضور معاون گردشگری کشور در میزبانی معاونت گردشگری کشور برگزار شد، اظهار کرد: توسط البرز: مجمع عمومی تشکل های راهنمای گردشگری با حضور روسای سازمان های راهنمای تورهای جهان با هدف معرفی البرز به عنوان مقصد گردشگری و همچنین بررسی مشکلات این منطقه برگزار شد.

وی ادامه داد: به این ترتیب راهنمایان گردشگری استان از جاذبه های گردشگری مختلف البرز بازدید می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز با اشاره به مطالبات راهنمایان تور افزود: مهم ترین نکته برای تورگردان نبود بیمه و برخورد با تورها برای استفاده از راهنمایان مورد تایید در تور است.

محمدی با اشاره به فعالیت برخی تورهای غیرمجاز به ویژه در فضای مجازی گفت: برخی در فضای مجازی تورهایی را تبلیغ می کنند که بدون مجوز فعالیت می کنند.

وی افزود: تورهای مجاز تورهایی هستند که توسط شرکت ها و آژانس های گردشگری برگزار می شود. در غیر این صورت هیچ توری مجاز نیست و اگر در طول سفر اتفاقی بیفتد مسئولیت آن به عهده خود شخص است. همچنین راهنمایان تور مجاز به برگزاری تورهای انفرادی نیستند.

انتهای پیام