حضور اساتید و روسای عراقی در دانشگاه قم/ تاکید بر رفع موانع حضور بیشتر دانشجویانایسنا/ قم جمعی از اساتید و روسای دانشگاه های عراق به دانشگاه قم پیوستند و با امکانات آموزشی این دانشگاه آشنا شدند و بر رفع موانع حضور بیشتر دانشجویان عراقی در ایران تاکید کردند.

گفت برهان اسلام و مسلمین د. پیکره امت اسلامی در طول قرون متمادی.

وی ادامه داد: عراق علیرغم درد و رنج فراوانی که متحمل شده است، ایستادگی کرده و توانسته هویت و استقلال خود را حفظ کند و این دو کشور با ویژگی‌های مشترک فراوانی که دارند می‌توانند در کنار یکدیگر به جایگاه بالاتری در جهان دست یابند. خودشان.”

رئیس دانشگاه قم با اشاره به نقش برجسته دانشگاه ها در توسعه کشورها گفت: روسای دانشگاه ها و اساتید دانشگاه ها با تربیت دانشجویانی که آینده را ترسیم می کنند، نقش تعیین کننده و اساسی در توسعه کشورها ایفا می کنند تا بتوان پیشرفت کرد. شتاب گرفت.

وی از سوی دیگر بر ضرورت ارتقای وضعیت علمی کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: پیامبر اسلام حامل علم و اخلاق است، لذا این امر علاوه بر جهان اسلام برای دانشگاه های کشورهای اسلامی نیز ضروری است. . ، برای پیشبرد علم و توسعه مرزهای دانش در زمینه های مختلف به ویژه دانش های مرتبط با اخلاق تاثیر بیشتری دارد.

برهان اسلام و مسلمین همواره به ضرورت نقش آفرینی و حضور زنان در فضای علمی اشاره کرده و می گوید: باید به نقش زن در جامعه اسلامی اهمیت بیشتری دهیم. زنان علاوه بر اینکه نیمی از جامعه هستند، بر نیمی دیگر نیز تأثیر مستقیم دارند، بنابراین اگر رشد علمی و فرهنگی زنان در جامعه را در نظر بگیریم، این جامعه پیشرفت خواهد کرد.

شایان ذکر است که بیش از ۳۰ نفر از اساتید و روسای دانشگاه های عراق از جمله دانشگاه بغداد، کربلا، القادسیه، امام کاظم (علیه السلام)، امام صادق (علیه السلام) و ذی قار… به دانشگاه قم آمدند و از فضای آموزشی و امکانات دانشگاه بازدید کردند. اساتید دانشگاه های عراق بر لزوم تعامل بیشتر علمی بین دو کشور تاکید کردند و خواستار امکان پیوستن بیشتر دانشجویان عراقی به دانشگاه های ایران شدند.

انتهای پیام