حسین توکلی: تا بازی های پارالمپیک در کنار معلولان وزنه برداری می مانممربی تیم ملی وزنه برداری گفت: با شرایط خوب تیم وزنه برداری معلولان در تلاش هستیم تا بهترین تیم را برای بازی های پارالمپیک پاریس آماده کنیم.

حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی وضعیت تیم نیمه پاورلیفتینگ با بیان اینکه تیم پاورلیفتینگ در مسابقات جهانی گرجستان و پس از آن در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه جنوب عملکرد خوبی داشت، اظهار کرد: این تیم در مسابقات جهانی گرجستان عملکرد خوبی داشت. کره ثابت کرده است که وظایف حرفه ای خود را به درستی انجام داده است و ما تیمی متحد و هماهنگ داریم که در گذشته اینطور نبود.

وی بیان کرد: اگرچه قوانین وزنه برداری در کره جنوبی تغییر کرده و تا حدودی پیچیده شده است، اما توانستیم قهرمانی خود را در رده مردان تکرار کنیم، هرچند در برخی اوزان همانطور که انتظار داشتیم شرایط برای مدال آوری فراهم نشد، اما در مجموع وزنه برداران با موفقیت انجام دادند و شرایط راضی کننده بود.

مربی تیم ملی وزنه برداری تاریخ اردوی تیم را اعلام می کند و آیا تغییراتی در ترکیب تیم ایجاد می شود یا خیر؟ وی خاطرنشان کرد: برای ریکاوری بیشتر وزنه برداران، زمان برگزاری اردوی بعدی در حال حاضر مشخص نیست، البته ترکیب پایه تیم شرکت کننده در پارالمپیک پاریس همین نفرات خواهد بود، مگر اینکه وزنه بردار در طول اردوها با رکورد سقوط مواجه شود یا مسابقات در این صورت باید تغییراتی ایجاد کنیم. این تلاش برای آماده سازی یک تیم قدرتمند و با کیفیت پارالمپیک با حمایت فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک است.

وی همچنین درباره قرار دادن روح الله رستمی در وزن ۸۰ کیلوگرم برای ادامه همکاری با تیم وزنه برداری گفت: به دلیل مصدومیت رستمی حتی در کره جنوبی هم نگران او بودیم. امیدوارم شرایط به گونه ای پیش برود که او در آرامش و بدون استرس باشد و پس از بهبودی خوب تصمیم درستی برای ادامه فعالیت حرفه ای خود در وزنه برداری بگیرد، حیف است که چنین وزنه برداری را از دست بدهد. به آسانی. البته ما مشتاقیم که تحت هر شرایطی آن را حفظ کنیم تا با وزنه برداری خداحافظی نکنیم.

توکلی در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی در تیم وزنه برداری خواهد بود، افزود: به دلیل تغییر در آن زمان قرار بود تا بازی های آسیایی چین هدایت وزنه برداری را بر عهده بگیرم. از مسابقات تا بازی های پارالمپیک پاریس در کنار تیم خواهم بود.

وی همچنین با اشاره به یکسری تحلیل های اشتباه برخی افراد در خصوص تیم وزنه برداری، گفت: گروهی از دوستان با آنالیزهای اشتباه خود و فسادی که انجام می دهند سعی در ایجاد مزاحمت برای تیم دارند و این درست نیست. امیدوارم بتوانم تا بازی های پارالمپیک پاریس در خدمت تیم ملی باشم.

همانطور که مربی تیم ملی وزنه برداری درباره حضور وزنه برداران برای اولین بار در مسابقات آزاد قهرمانی آسیا پاسفیک در کره جنوبی گفت: یکی از کارهای خوب فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک اعزام بود. بانوان برای اولین بار در مسابقات فضای باز حضور داشتند که بازتاب های زیادی داشت. با تجربیاتی که بانوان از این مسابقات به دست آورده اند، سعی داریم با برنامه ریزی خوب و منسجمی در وزنه برداری بانوان یک اعزامی با کیفیت و مدال آور داشته باشیم.

وی در پایان افزود: در پارالمپیک توکیو فقط توانستیم یک مدال طلا برای روح الله رستمی کسب کنیم، اما این بار تصمیم گرفتیم تیم پارالمپیکی را آماده کنیم که البته شانس کسب چند مدال طلا را داشته باشد. پیش بینی سخت است اما برای رسیدن به چنین هدف مهمی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

انتهای پیام