حرکت دانشگاه علمی کاربردی گلبایجان به سمت تعطیلیاسنا / اصفهان فرماندار گلبایجان گفت: انتظار داریم وزارت علوم حمایت ویژه ای از مراکز دانشگاهی شهرستان داشته باشد تا این مراکز بتوانند خود را مدیریت کنند.

محمدرضا عسکریان امروز (چهارشنبه ۲۴ تیرماه) در نشستی که با حضور معاون وزیر علوم به منظور بررسی مشکلات مراکز دانشگاهی شهرستان گل بایکان برگزار شد، گفت: شهرستان گل بایکان دارای پیشینه تاریخی، علمی و فرهنگی بالایی است و یک افزودنی عالی دانش پژوهان برای علمای کشور این شهر به عنوان یک مرکز علمی می درخشد و وجود مراکز علمی با سابقه موید این امر است و اتفاقات خوبی در عرصه علم و فناوری در گلبایگان افتاده است.

وی ادامه داد: دانشگاه های فنی و مهندسی، پیام نور، آزاد علمی کاربردی، فنی حرفه ای و… مراکز علمی زیادی در شهرستان وجود دارد و در سالی که تولید دانش بنیان نامیده می شود در تلاش هستیم علم راه اندازی کنیم. و مرکز توسعه فناوری.» اما با وجود پتانسیل موجود، مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.

العسکری افزود: دانشگاه فنی و مهندسی یکی از معتبرترین مراکز علمی کشور است و با پیوستن این دانشگاه به دانشگاه صنعتی شریف، در یک بازه زمانی مستقل می شود. اساتید برجسته ای در این دانشگاه فعالیت می کنند و فارغ التحصیلان آن به مدارج عالی علمی ارتقا یافته اند.

به گزارش ایسنا. فرماندار گلپایگان گفت: اخیراً این واحد آموزشی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاه صنعتی اصفهان الحاق شد که شهروندان به آن اعتراض کردند. از سوی دیگر نظر مسئولان شهرستان این است که این الحاق نمی تواند آینده خوبی برای این واحد دانشگاهی داشته باشد، زمانی که این دانشکده به صورت مستقل اداره می شد وضعیت آن از نظر اعتبارات، بودجه و امکانات بسیار بهتر بود و این مطالبه وجود دارد. تا این مجتمع آموزشی به حالت خود برگردد و مستقل شود تا در آینده تبدیل به دانشگاه شود.

عسگریان درباره یکی دیگر از دانشگاه های گلبایجان نیز گفت: دانشکده علمی کاربردی این شهرستان با سابقه درخشانی که دارد اکنون وضعیت خوبی ندارد و سال گذشته به دانشگاه صنعتی اصفهان پیوست اما باز هم استعفا داد و برای آن دانشجو جذب نکرد. حدود دو سال پیش و الان به سمت تعطیلی می رود و وضعیت مشخص نیست.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور با بیش از ۴۰ سال سابقه آن رونقی که باید داشته باشد را ندارد و نیازمند حمایت وزارت علوم است. بنابراین نیازمند حمایت ویژه وزارت علوم از مراکز دانشگاهی شهرستان هستیم.

انتهای پیام