حذف ارز ترجیحی بر قیمت دارو، واکسن و مواد بیولوژیک دامی بی تاثیر استایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در راستای همراهی سازمان دامپزشکی کشور با سیاست های اقتصادی دولت و “طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها”، اعلام داشت: با عنایت به اینکه دارو، واکسن و مواد بیولوژیک دامی و همچنین مواد اولیه مورد نیاز آن ها از سال ۹۹ بر اساس ارز نیمایی تامین می شده است لذا حذف ارز ترجیحی هیچ تاثیری بر قیمت این اقلام ندارد.

مهدی حسینی در گفت وگو با ایسنا ادامه داد: دامداران نگران افزایش قیمت در این خصوص نباشند و با سیاست های جدید اقتصادی دولت و افزایش تولیدات داخلی و کاهش وابستگی کشور در سنوات اخیر به اقلام تولیدی خارجی، در مواردی نیز شاهد کاهش قیمت آن ها خواهیم بود.

دکتر مهدی حسینی اظهار داشت: در حال حاضر کمبودی در خصوص اقلام مذکور در سطح کشور وجود ندارد و دارو و واکسن تحت نظارت دامپزشکی در حال عرضه می باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان از دامداران خواست تا هرگونه گران فروشی، احتکار و عرضه خارج از شبکه مجاز (داروخانه ها و مراکز مایه کوبی دامپزشکی) را در اسرع وقت به اداره دامپزشکی شهرستان و یا با شماره ۱۵۱۲ گزارش نمایند تا بازرسان دامپزشکی با همکاری مراجع قضایی نسبت به بررسی موضوع اقدام و در صورت تایید، اقدامات قانونی لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام