جلیلی: دشمن به آخرین ابزار خود روی آورده استیکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمن از سر ناامیدی به آخرین ابزار خود یعنی ایجاد حالت ناامنی متوسل شده است.

به گزارش ایسنا، سعید جلیلی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در مسجد لولگر با بیان اینکه بسیج قبل از اینکه یک تشکل و یک گفتمان باشد، به ظرفی برای ظهور دکترین و آرمان های ایرانی تبدیل شده است، گفت: ملت در محاسبات او لحاظ نشده است. از نظر آرمانی و شعاری، «بسیج» در جایگاهی است که بزرگانی چون امام خمینی (ره) به صراحت می گویند که من همیشه به طهارت و طهارت «بسیجی» غبطه می خورم.

وی ادامه داد: بسیج ظرف طهارت، اخلاص، فداکاری و فضایل انسانی است که قدرت، پیشرفت، تمایز و توانمندی های فراوان ایجاد می کند و اگر بخواهیم نرم افزار انقلاب اسلامی را در یک کلمه خلاصه کنیم، این کلمه است. بسیج است… و بسیج ظرفی است که ایمان و عمل خیر را در هم می آمیزد و کار را در کار خیر مهم می کند. توانست در موقعیت های مختلف به وظیفه خود عمل کند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگر بگوییم اندیشه بسیج برنامه انقلاب اسلامی است، بستر این برنامه مساجد است. در تمام این سال‌ها و به‌ویژه سال‌های ابتدایی انقلاب، مسجد کانون هر تجلی این تفکر در حوزه امنیت محله بود و مسائل اقتصادی و فرهنگی را به منصه ظهور رساند. این قلعه جدای از ویژگی هایی که دارد بهترین سکو برای تعالی، کمال و عبادت انسان است. ما باید از این نقطه شروع کنیم، وظیفه داریم این فرهنگ را به جوانان منتقل کنیم و خانه به خانه، محله به محله، از مسجد به مسجد و از مدرسه به مدرسه در این منطقه و … با آنها صحبت کنیم. سکوهای مساجد و شبهات آنها تا هر کدام درختی محکم در دفاع از انقلاب اسلامی شود، مانند فهمیده، حججی و فردی.

جلیلی افزود: با روی کار آمدن حضرت امیر (علیه السلام) تلاش های زیادی برای جلوگیری از این نهضت انجام شد، لذا جنگ هایی را بر حضرت علی (علیه السلام) تحمیل کردند و در جنگ های مختلف دشمن شکست خورد و دشمن شکست خورد. شکست خورد. جبهه صالح پشت سرش، دشمن می آید و دشمن می بیند نیرو جواب نمی دهد، دست به فریب می زند و قرآن جعلی را نیزه می کند و می کوشد تا در جامعه شبهه ایجاد کند. در زمان حضرت علی (علیه السلام) که دشمن نتیجه جنگ و فریب را به دست نیاورد، غارت و بی ثباتی را راهبرد خود قرار داد. او مردم را گروه گروه مأمور می کرد تا به شهرها و آبادی های تحت حکومت حضرت امیر (علیه السلام) حمله کنند و با غارت فراوان ناامنی ایجاد کنند، پس فرق این عمل با جنگ چیست؟ آنها اهل جنگ نبودند و معاویه دستور داد تا حالت ناامنی و فرار ایجاد کنند. ماموریت آنها فقط ایجاد ناامنی و خونریزی بود تا مردم احساس ناامنی کنند.

وی افزود: امروز در مرحله ای هستیم که دشمن متوجه شده است نه با جنگ، نه با تروریسم، نه با فشار اقتصادی و نه حتی با فریب نمی تواند شبهه ایجاد کند و به همین دلیل از روی ناامیدی گفت: او به آخرین ابزار خود یعنی ایجاد حالت ناامنی متوسل شده است.» این یک حرکت ناجوانمردانه است. جالب اینجاست که در فرمایشات معاویه به صراحت آمده بود که زن و مرد و کودک و جوانان با هم تفاوتی ندارند و مأموریت این گروه فقط بزدلی و ایجاد ناامنی است.

جلیلی در پایان گفت: گرچه روش و روش شیاطین در طول تاریخ یکسان است، اما دشمن امروز این موضوع را در محاسبات خود لحاظ نکرده است که این امر حکایت از شهادت امام (رضوان الله علیه) دارد. ملت ما بهتر از مردم است از عصر شاهزاده (علیه السلام).

انتهای نامه