جشن نوزاد حسینی در کرمانشاه برگزار شدایسنا/ کرمانشاه جشن کودکان حسینی همزمان با سراسر کشور در گلزار شهدای کرمانشاه برگزار شد.

این مراسم صبح امروز (۲۳ مرداد) در اولین جمعه ماه محرم برگزار شد و مادران کرمانشاهی فرزندان خود را در آغوش گرفته و یاد و خاطره جفای حضرت علی اصغر (علیه السلام) را به عزاداری پرداختند.

در این مراسم حجت الاسلام آل احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به نقش مادر در تربیت فرزندان گفت: مادران در تربیت فرزندان نقش اساسی دارند و آن هم از آغوش حضرت بود. زهرا (س) و یک مادر. البنین که امام حسن (علیه السلام)، امام حسین (علیه السلام) و حضرت عباس (علیه السلام) تربیت شدند.

وی با بیان اینکه این فرزندان و فرزندان راه شهدا را ادامه خواهند داد، تصریح کرد: به دنیا بفهمانند ارتشی که امروز در اینجا حضور دارد راه شهدا را ادامه خواهد داد و محکم در مقابل استکبار ایستادگی خواهد کرد.

آل احمدی با اشاره به عهدشکنی مردم در دوران امام حسین (علیه السلام) گفت: این نسل آمدند اعلام کنند که اجازه نمی دهند این حوادث تکرار شود.

احمدی گفت: این بچه ها نسل نوظهور هستند و این نسل منتظر ظهور امام زمان (عج) و لشکر امام زمان هستند.

پس از آن، مادران با در دست گرفتن فرزندان خود در این مراسم حضور یافتند و با نوای اهل بیت علیهم السلام به عزاداری پرداختند.

این جشن در بیش از ۱۵۰ نقطه در استان کرمانشاه برگزار شد.

انتهای پیام