جشنواره فرهنگی ایران و افغانستانمدیر فرهنگی هنری ناحیه ۲ و مدیر فرهنگسرای الرازی از برگزاری جشنواره فرهنگی ایرانی-افغانی در بوستان الرازی خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، سید محمدحسن ساداتی امیری با اشاره به برپایی جشنواره فرهنگی ایرانی-افغانی به مناسبت نوروز ۱۴۰۱، اظهار کرد: هیئت مذهبی افغانستانی های مقیم ایران است. در حال وقوع. در بوستان رازی برگزار شد.

الساداتی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره تبادل موضوعات فرهنگی مشترک بین ایران و افغانستان در ایام نوروز و به اشتراک گذاشتن موضوعات فرهنگی از جمله آداب و رسوم، غذا، پوشاک و هنرهای مشترک بین دو کشور است و تمرکز این جشنواره بر برجسته سازی توانمندی ها توانایی ها و دستاوردهای مهاجران افغان مقیم ایران.”

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ در تشریح روند برگزاری جشنواره فرهنگی ایرانی-افغانی گفت: این جشنواره از اول فروردین ماه سال ۱۴۰۱ با برگزاری مراسم گل سرخ آغاز شد. این مراسم که ریشه در شهر مزارشریف در ولایت بلخ دارد، از جمله کارهایی است که مردم این شهر برای میزبانی از مسافران نوروزی و نوروزی انجام می دهند که در تاریخ ثبت شده است. تاریخ افغانستان برای مدت طولانی

وی ادامه داد: اجرای موسیقی سنتی، برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، معرفی نخبگان فرهنگی، علمی و ورزشی، نمایش هنرهای سنتی و تجسمی، معرفی اماکن گردشگری، سوغات و غذاهای محلی افغانستان از دیگر بخش های این جشنواره است.

جشنواره فرهنگی ایرانی-افغانی از ۱ تا ۵ فروردین همه روزه در باغ الرازی از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۸ بعد از ظهر برگزار می شود و علاقه مندان برای بهره مندی از برنامه های فرهنگی و هنری و بازدید از غرفه ها می توانند از این باغ واقع در قزوین دیدن کنند. خیابان مراسم اختتامیه روز شنبه ۶ فروردین ساعت ۱۱ صبح در بوستان الرازی برگزار می شود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر