جسدی سوخت و نامی جاودانه شدایسنا/ خراسان شمالی شهید براتعلی عطایی چهارم آبان ۱۳۴۸ در روستای قسطی مانه از توابع منه و سلمان دیده به جهان گشود و در سال ۱۳۶۷ به شهادت رسید.

برات علی عطای در چهارم آبان ۱۳۴۸ در روستای قسطی مانه از توابع منه و سلگان به دنیا آمد. پدرش امیر نام داشت و تحصیلات ابتدایی را با موفقیت به پایان رساند و به کار کشاورزی مشغول شد. شهید عطایی در حین خدمت به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و سرانجام در پنجم اردیبهشت ۶۷ در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شدت مجروح و دچار سوختگی شد.

در زیر بخشی از دست نوشته به جا مانده از شهید عطایی را می خوانید:

به نام خداوند حافظ حرمت خون شهدا و درود بر یگانه منجی عالم بشریت حاجی بن الحسن امام زمان علیه السلام و نایب مشروع ایشان مقام معظم رهبری حضرت امام خمینی (ره) که جانی تازه بخشید، مستضعفان را بیدار کرد و مسلمانان را به وظایف خود آگاه ساخت، درود بر روح پاک شهدا که با خون خود به جهانیان آموختند درس آزادگی حسین (ع) ) ضمن عرض سلام و ارادت به تک تک دوستانم، دین مبین اسلام تنها با شعار و ریا یاری من نمی کند و رزمندگان خالصانه به من کمک می کنند زیرا به یاری خداوند اسلام نیز زنده تر خواهد شد و مانند نخواهد بود. که پنهان ماندن از منافقان کور و دشمنان جاهل اسلام تا جلوی اقدامات مفتضحانه آنان گرفته شود و به پیروزی نهایی رزمندگان اسلام بر کفر جهان دست یابیم، خداوند انقلاب مهدی خمینی را حفظ کند.

انتهای پیام