جزئیات سانحه پرواز مشهد-نجف اعلام شدایسنا/ خراسان رضوی مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد جزئیات سانحه پرواز مشهد-نجف در روز گذشته را تشریح کرد.

حسن جعفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، در خصوص جزئیات سانحه هوایی مشهد و نجف گفت: سازمان هواپیمایی کشوری علت ترکیدن لاستیک هواپیما در هنگام برخاستن را بررسی کند. چنین اتفاقی پیش از این در پرواز مشهد به مسقط پایتخت عمان رخ داده بود.

وی افزود: معمولا قبل از هر پرواز تیم متخصص ایکائو سلامت هواپیما را بررسی و تاییدیه پرواز را صادر می کند. سازمان هواپیمایی کشوری متولی شرکت های هواپیمایی است و رسیدگی به سوانح و علل آن بر عهده این سازمان است.

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد ادامه داد: پرواز ۶۶۴۳ ساعت ۵:۴۷ صبح جمعه ۷ مرداد از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به مقصد نجف انجام شد. در طول پرواز خلبان از ماموران زمینی فرودگاه می خواهد که از آسفالت بازدید کنند، ماموران زمینی وجود تکه های لاستیک هواپیما در باند فرودگاه را تایید کرده و فرمان را به خلبان اعلام می کنند، به این ترتیب خلبان متوجه آن می شود. از لاستیک های دوبل در سمت چپ ترکید.

الجعفری گفت: خلبان پس از برخاستن و چرخش در محدوده مجاز شهر و کاهش سوخت به برج مراقبت فرودگاه مشهد اعلام می کند که به فرودگاه مبدأ باز خواهد گشت. خوشبختانه تمامی ۱۵۸ مسافر این پرواز به سلامت به زمین نشستند و به سالن CIP فرودگاه منتقل شدند. مسافران سپس در ساعت ۲۳ شب گذشته با پرواز جایگزین به نجف اعزام شدند.

روابط عمومی شرکت هواپیمایی آتا نیز در پی این حادثه هشدار داد و ضمن عذرخواهی و همدردی با همه مسافران، اقدامات لازم را برای حفظ آرامش و امنیت مسافران و انجام اقدامات لازم برای اعزام مسافران به پرواز جایگزین انجام داد. . .

انتهای پیام