جریان های داخلی در مقابل دشمن از یکدیگر حمایت می کنندایسنا / پرس نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: من مردسالارانه می گویم که جریان های داخلی باید در مقابل دشمن از یکدیگر حمایت کنند تا نگویند شکست خورده اند.

آیت الله لطف الله دزکام در خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت نکته ای را تصریح کردند و تاکید کردند که در شرایط اجتماعی که پیش آمده و دشمن عده ای را تحریک کرده است، دولت از اصل خود غافل نشود. . کار و وظایف مهم، این یک موضوع مهم است.

وی با بیان اینکه دولت مبتنی بر خدمت است و هیچکس این موضوع را زیر سوال نمی برد، تصریح کرد: دولت به دنبال حل مشکلات مردم است و البته سنگ اندازی نیز وجود دارد.

و امام جمعه شیراز ادامه داد: این سنگ اندازی نیز از ناحیه برخی حرکات درونی است، البته صمیمانه از آنها می خواهیم که این کار را نکنند، زیرا دود به چشم آنها می رود. به خدا این کار را نکن.. وقتی یک ملت و یک لشکر در مقابل این همه تهاجم بایستند، جایی نیست که بگویند خودت این کار را بکن و این کار زشت و به دور از ادبیات اسلامی است.

آیت الله دزکام با بیان اینکه وظیفه ما پدرانه است و برای آنها کم نگذاشته ایم، تصریح کرد: گفت: پدر، من می گویم جریان های داخلی باید در مقابل دشمن همدیگر را حمایت کنند که نگویند موفق نشدی; آیا این شرکت دشمن نیست؟ کلاه بر سر، برخی قدم برداشته اند تا قبل از رقابت سیاسی نشان دهند که به دین اهمیت می دهند.

و افزود: باید دست به دست همدیگر باشد همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند یکپارچه و در نامه خطاب به شهدای حرم شاهچیراگ فرمودند «همه ملتها باید متحد شوند» یعنی همه جریانات. باید به یک علت توجه کرد

همان طور که نماینده ولی فقیه در فارس خطاب به دولتمردان گفت: خود دولت در همه سطوح از مدیران ارشد گرفته تا دستگاه های اجرایی در هر شهری باید متوجه شود که الان نمی توانند بگویند این حساب با نیروی انتظامی است، جمع می کنند. آنها خودشان هستند و ما باید کار خودمان را انجام دهیم.»

آیت الله دیژکام با بیان اینکه اخیراً شاهد حرکت ارزشمند دیگری از «بسیج» بودیم که جدای از تلاش برای تأمین امنیت، در جاهای دیگر نیز حضور دارد، تصریح کرد: «بسیجی که در این راستا تلاش می‌کند، تلاش می‌کند تا با تلاش‌های فراوانی که داشته باشد». وی افزود: در فارس با همکاری دستگاه های مختلف حدود ۴۰۰ روستای استان فاقد لوله کشی در دستور کار آبرسانی این روستاها به همت بسیج سازندگی قرار گرفته است. با این اوصاف، دیگر روستای بدون آبرسانی شبکه ای و بهداشتی نداریم.

وی با بیان اینکه استاندار فارس نیز از این حرکت حمایت کرد و دستگاه ها نیز همکاری کردند و در سه روز آینده به ۱۰۰ روستای روستایی دیگر آب رسانی می شود، گفت: باید از زحمات جمعیت سازندگی و سایر دستگاه ها از گروه های جهادی و… در حل مشکلات کمک می کنند.

امام جمعه شیراز ایجاد ۵ هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی جهت دهی به جامعه توسط بسیج سازندگی را از دیگر اقدامات ارزشمند برشمرد و اظهار داشت: این تعداد شغل برای بسیج سازندگی بوده است که بخشی از کار در دست آنهاست و انجام دهید. آنها مسئولیت مستقیم ندارند، اما مسئولین مستقیم چه می کنند؟
اگر دولت یک دولت انتقالی است باید روش های خود را بیاموزد و مسئولان این عزیزان را در مسئولیت خود بکار گیرند.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال ۶۰ هزار فرصت شغلی برای استانداری ایجاد شود، گفت: اگر نتوانیم ۶۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم، عواملی وجود دارد که باید شناسایی شوند و موانع را نیز برطرف کنیم و همه این موانع نیست. مسائل مالی.»

نماینده ولی فقیه در فارس تائید کرد: فارغ التحصیلان مدرک دارند اما بیکار هستند در حالی که دانشگاه وقتی مدرکی می دهد که دانشجو بتواند با آن کار کند باید اینطور باشد.

آیت الله دزکام همچنین با تاکید بر اینکه آموزش و مهارت افزایی باید در اولویت دانشگاه ها باشد، گفت:
دو ماه از برنامه ریزی استاندار محترم برای ترسیم نقشه علم و فناوری استان فارس می گذرد و در این راستا از همه اساتید و دلسوزان تقاضا دارم این موضوع را مطالعه کنند زیرا به اندازه نان شب واجب است. بنابراین باید بررسی کنند تا جوان بتواند از دانشگاه شغل بگیرد و باید دانشگاه در این راه به دولت و نظام اسلامی کمک کند.

وی افزود: دانشگاه ها باید از نسل اول و دوم به نسل سوم و چهارم بروند و این انتظار ما از دانشگاه هاست. نیروهای خوبی داریم اما جهت گیری و هدف گیری مناسب نبود این جهت در نقشه علم و فناوری استان باید با جدیت دنبال شود. انجام دهید.

نماینده ولی فقیه در فارس با توجه به شهادت حجت الاسلام محمد مویدی در اغتشاشات شیراز گفت: گاهی که انسان به اخلاص انسان پی می برد، متاثر می شود; چه کسی با خون خود از این نظام محافظت می کند؟

وی گفت: این شهید نزدیک به بیست سال به عنوان حوزوی فعالیت داشته و در این بیست سال هیچ گاه در ایفای نقش اجتماعی کوتاهی نکرده است. در دفاع از حرم اهل بیت با سردار سلیمانی رفت و سربلند شد. مردی که در گسترش ارزش های دینی دریغ نکرد. به برادرش گفت من شهید می شوم و در قیامت خیلی ها به این مقام غبطه می خورند.

آیت الله دزکام با بیان اینکه شهید والامقام در دفاع از حرم سوم و تامین امنیت به شهادت رسید و باید پیام خون او را به گوش دیگران برسانیم، از جمع کثیری برای شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید مویدی دعوت کرد. که قرار است شنبه ۷ آبان ماه برگزار شود.

انتهای نامه