تیم ملی فوتبال ایران مقابل روسیه بازی می کند؟با توجه به برنامه فیفا و تعطیلی لیگ ها در روزهای منتهی به جام جهانی، احتمال برگزاری دیدار تدارکاتی ایران و روسیه بسیار کم است.

به گزارش اسنا، پیشنهاد برگزاری بازی دوستانه روسیه و ایران یکی از موضوعاتی بود که کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری خود درباره آن صحبت کرد اما پاسخ امیدوارکننده ای در خصوص این دیدار نداد. این تیم ملی است. وی بر لزوم بازنگری هر نشست بر اساس برنامه های ایران تاکید کرد.

زمان پیشنهادی روسیه برای برگزاری این نشست مربوط به آخرین پنجره بازی های ملی مرتبط با جام جهانی است، در این مسابقات ۳۲ تیم به مصاف هم خواهند رفت و معتبرترین لیگ ها نیز به دلیل حضور بازیکنان تعطیل خواهند بود. در تیم های ملی در نتیجه این پنجره برای تیم های غایب جام جهانی برای برگزاری بازی های دوستانه ارزشمند خواهد بود که می توان به تیم های مطرحی چون سوئد، ایتالیا، روسیه، نیجریه، کلمبیا، شیلی، اتریش و نروژ اشاره کرد.

اما ایران به دلیل حضور در جام جهانی فرصت کافی برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی با حضور همه بازیکنانش را نخواهد داشت و این موضوع امکان برگزاری بازی دوستانه با روسیه را زیر سوال می برد.

پنجره بازی های ملی از ۳ آبان آغاز می شود و مسابقات معتبر جهانی تا آخرین ساعات روز ۳۱ آبان ادامه دارد و در نتیجه ملی پوشان از ۳ آبان ماه آماده تمرین با تیم های خود خواهند بود. جام جهانی از ۲۹ نوامبر آغاز خواهد شد.

نگاهی به جام‌های جهانی گذشته نشان می‌دهد که تیم‌ها از بازی‌های تدارکاتی در هفته منتهی به این رویداد اجتناب می‌کنند تا بازیکنان خود را برای بازی‌های فشرده جام جهانی که هر چهار روز یک بار برگزار می‌شود، فعال نگه دارند.

با توجه به این موضوع، تیم ملی تنها در صورتی می تواند با روسیه دیدار کند که این دیدار قبل از پنجره مسابقات ملی و تنها با حضور بازیکنان بومی برگزار شود.

جدای از آن، ابعاد بین المللی بازی با روسیه مطرح است چرا که تیم های ملی مختلف به دلیل درگیری نظامی با اوکراین از بازی با این کشور پرهیز کرده اند و بازی روسیه و ایران می تواند تبعات منفی داشته باشد.

به نظر می رسد کارلوس کی روش با تردید به این دیدار نگاه می کند و با توجه به غیبت ظاهری سربازانی که شاکله اصلی تیم ملی را تشکیل می دهند و شرایط مختلف روسیه، امکان برگزاری این دیدار بسیار کمرنگ شده است.

چندی پیش در دیدار مسئولان کمیته المپیک ایران و مجارستان، پیشنهاد تیم های ملی فوتبال دو کشور مطرح شد اما با توجه به برنامه کامل دو تیم و درخواست مجارستانی ها. در آبان ماه نیز این پیشنهاد رد شد و ایران نتوانست با این گشایش کشور مذاکره کند

انتهای پیام