تکمیل ثبت اسناد و املاک استان تهران تا پایان مهریه / احداث باغ روستایی در بیش از ۱۰ شهرستانمدیرکل منابع طبیعی استان تهران با اشاره به آخرین مورد ایجاد بوستان های روستایی از تکمیل ثبت کاداستر حدود ۹۱ درصد از اراضی ملی تهران خبر داد.

با توجه به دندان های ماطی دو سال گذشته طرح ایجاد پارک روستایی در قالب مشارکت مردمی به منظور ایجاد فضای سبز در دستور کار قرار گرفت و این طرح در ستاد فضای سبز به فرمانداران و دهیاران استان تهران ابلاغ شد. تا فروردین ۱۴۰۰ حدود ۵۶ درخواست برای ایجاد پارک روستایی به مساحت ۹۸ هکتار توسط سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وصول شد و تا ۵ تیر ۱۴۰۰ حدود ۹ درخواست برای هشت هکتار اراضی دریافت شد. تایید شده. حفاظت از اراضی ملی و جلوگیری از زمین خواری یک طرح کاداستر بود، در این طرح با ایجاد اسناد تک برگی برای اراضی ملی زمین خواری و تخریب اراضی ملی بسیار کاهش می یابد.

رضا بیانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایرانو درباره اقدامات انجام شده برای ایجاد باغات روستایی گفت: در سال ۱۴۰۰ از ۵۶ منطقه از ۵۶ منطقه مورد نیاز برای ایجاد باغات روستایی ۹ منطقه تکمیل شد. در حال حاضر احداث پارک های کشور در ۱۱ شهر هر کدام به مساحت حدود یک هکتار در دستور کار قرار دارد و مابقی مکان های شناسایی شده در سال گذشته نیز در سال جاری اجرایی می شود.

و در مورد گونه های گیاهی که در این باغات می روید گفت: بسته به نوع پوشش گیاهی منطقه، نوع آب و هوا، میزان بارندگی منطقه و خاک آن منطقه از گونه های بومی استفاده می کنیم. که نیاز کمتری دارند آب برای رشد از این گونه ها می توان به بادام، گردو و در برخی مناطق زالزالک و شمعدانی اشاره کرد. نهال این نوع درختان را به صورت رایگان در اختیار اعضای شورای روستا قرار می دهیم. با رشد درختان این باغ ها به روستا تبدیل می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

بیانی درباره سازمان ثبت اسناد و املاک استان تهران گفت: مناطقی که ثبت کاداستر در آن اجرا شد سال گذشته مشخص شد اما امسال تلاش ما بر این است که بتوانیم این تشریفات را در همه شهرستان ها تکمیل کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی استان تهران افزود: در استان تهران حدود ۹۱ درصد ثبت اسناد و املاک انجام شده است. این رویه ها هم در مرحله سند تک برگی و هم در مراحل تصحیح مهندسی اجرا و ثبت و صادر شد.

وی در پایان تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پایان مهرماه کل ثبت اسناد و املاک تهران به استثنای موارد و پلاک های دارای اختلاف حقوقی را تکمیل کنیم.

انتهای پیام