تولید محلی یک داروی تقویت کننده سیستم ایمنی مشتق شده از آغوز گاویکی از شرکت های دانش بنیان از آغوز گاو برای تامین داروی تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده کرد، دارویی که مواد اولیه آن همگی در این شرکت تولید می شود.

سید سینا در یتیم مدیرعامل این شرکت دانش در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران. وی تولید مکمل های انسانی را یکی از محصولات این شرکت فعال در زمینه داروهای انسانی دانست و گفت: در دوران اوج اپیدمی کرونا، کشورها شروع به تولید مکمل های دارویی کردند به گونه ای که مکمل های انسانی در آلمان توسعه یافت. . از آغوز گرفته شده و از آن زمان به دلیل اینکه این دارو یکی از نیازهای کشور محسوب می شد، مطالعاتی را برای تولید این نوع مکمل انجام دادیم.

وی مکمل دارویی مشتق از آغوز را یکی از مکمل های تغذیه ای برای تقویت سیستم ایمنی عنوان کرد و ادامه داد: آغوز اولین شیر گاو پس از زایمان است و در تقویت سیستم ایمنی بدن انسان بسیار موثر است. حاوی مقادیر زیادی لاکتوز، ایمونوگلوبولین و فاکتورهای رشد است.

دور یتیم همچنین خاطرنشان کرد: مکمل تولید شده از آغوز کپسولی حاوی آغوز پودری است که نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی و بهبود سیستم گوارش دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش بانیان بیان کرد: در این شرکت توسعه دانش فنی این فرآورده دارویی را در دستور کار قرار داده ایم و این مکمل در کشور بر اساس فرمول تولید شده در آلمان بدون تکیه بر تولید می شود. مواد اولیه وارداتی ایران نیز با این اقدام به جمع کشورهای دارای دانش فنی این نوع مکمل انسانی مشتق از آغوز پیوست.

انتهای پیام