توضیحات سخنگوی شورای شهر مشهد درباره احتمال برکناری شهردارایسنا/ خراسان رضوی سخنگوی شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه اعضای شورا از پاسخ های شهردار قانع نیستند، گفت: برکناری یا استیضاح شهردار نیست. شاید برای شهردار مسائل حقوقی وجود داشته باشد که ما راضی نیستیم. اگر این اتفاق بیفتد، هیچ کس مشکلی ندارد.

موسی الرضا حاجی باغلو امروز ۹ آبان ماه در حاشیه پنجاه و نهمین جلسه عمومی شورای شهر مشهد در جمع خبرنگاران گفت: ۹ نفر از اعضای شورای شهر ۲۰ سوال از شهردار پرسیدند و قرار شد شهردار ظرف ۱۰ روز پاسخ دهد. . راضی باشند یا نه، در صورت قانع شدن، پاسخگویی وجود ندارد و روند طرح سوال به پایان می رسد، اما حتی اگر یکی از اعضا راضی نباشد، استیضاح می شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در این بازه زمانی امکان تغییر صدای اعضا وجود دارد، گفت: خیلی چیزها می تواند تغییر کند.

حاجی بیگلو با بیان اینکه تاریخ تحویل نامه انفصال پیش بینی نمی شود، گفت: این موضوع بازه زمانی ندارد و بستگی به اعضا دارد. اگر قرار است به سرعت انجام شود، باید هفته آینده در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر مشهد با یادآوری حذف پاسخ های شهردار از روی صفحه، گفت: پاسخ های شهردار روی صفحه بارگذاری شد اما پس از رفتن شهردار بلافاصله حذف شد.

شهردار بعد از جواب کار درستی کرد که رفت چون قرار بود رای می دادیم و نباید حضور می داشتند. در راستای اصلاحات و تغییرات در حوزه پروژه ها و مطالبات قانونی اعضا در درون مدیریت شهری حرکت می کنیم. اینطور نیست که شهردار استیضاح یا استیضاح شود، شاید مسائل حقوقی برای شهردار وجود داشته باشد که ما راضی نیستیم. اگر این اتفاق بیفتد، هیچ کس مشکلی ندارد.

حاجی‌بغلو در پاسخ به این سوال که آیا توافق چهار نفر با شهردار، همکاری شورا و شهردار را سخت نمی‌کند، توضیح داد: چهار نفر یا ده نفر فرقی نمی‌کند، اصل پنج امضا دارد، اما در مجموع وجود دارد. هشت مخالف و دو نفر مخالف بودند رای ممتنع پیام روشنی است که شهردار نسبت به مسائل و پیشنهادات اعضا در مدیریت شهر تغییراتی ایجاد کند.

سخنگوی شورای شهر مشهد در خصوص ۶۰ سواری رایگان در جمع خبرنگاران گفت: هر کاری برای اصحاب رسانه انجام دهیم کم است. زیرا رسانه ها می توانند مشکلات را مدیریت و پیگیری کنند. مصوبه شورا به کمیته انطباق ارسال شد و کمیته آن را تایید کرد و به شهرداری ابلاغ شد و منتظر اجرای آن هستیم و شهرداری موظف به اجرای مصوبه شورا است.

به گزارش ایسنا، شهردار مشهد امروز با حضور در شورا به ۲۰ سوال اعضا پاسخ داد و در پایان پس از ارائه پاسخ های شهردار، رای گیری انجام شد. اعضای شورا از ۱۴ رای ماخوذه با ۸ رای موافق، ۴ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از پاسخ شهردار قانع نشدند.

انتهای نامه