تورنت ایران در رویداد ماینینگ دیجیتال «۵G در صنعت» حضور یافت.“کار در استخراج دیجیتال سخت نیست!” این را مدیرکل راه حل های تنظیمی ایران سل در میزگرد تخصصی «نقش فناوری های نوظهور انقلاب صنعتی چهارم در مدیریت زنجیره ای و عملکرد نظارتی در صنعت معدن» بیان کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ایرانسلمیزگرد نقش فناوری های نوظهور انقلاب صنعتی چهارم در مدیریت زنجیره ای و عملکرد سازمانی در صنعت معدن بخشی از “همایش و نمایشگاه دیجیتال کاوی” است که در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است. ایرانسل از ۳۱ تا ۲۳ شهریور ۱۴۰۱.

هدف از برگزاری این رویداد ترویج استفاده از فناوری های نوین در صنعت معدن، معرفی شرکت ها و استارت آپ های پیشرو در این حوزه و آموزش مفاهیم و اصول دیجیتال کاوی است.

در این رویداد ایرانسل با حضور در نمایشگاه، میزگرد تخصصی، سخنرانی، برگزاری کارگاه های تخصصی و … آخرین دستاوردهای خود را در زمینه ارائه خدمات به دنیای دیجیتال برای شرکت ها به نمایش گذاشت.

سازمانی که وارد مسیر تحول دیجیتال نشود، محکوم به شکست است

در اولین روز این نمایشگاه میزگرد تخصصی حوزه معدن با عنوان «نقش فناوری های نوظهور در انقلاب صنعتی چهارم در مدیریت زنجیره ای و عملکرد سازمانی در صنعت معدن» با حضور مدیر کل صنعت معدن برگزار شد. از شرکت معدن. راهکارهای سازمانی برای ایرانسل

مهندس محسن یوسف پور در بخشی از سخنان خود در این میزگرد بر اهمیت ایجاد زیرساخت های ارتباطی یکپارچه و راه حل های مبتنی بر فناوری های توانمند برای تحول دیجیتال از جمله هوش مصنوعی، بلاک چین، امنیت سایبری و … علاوه بر استفاده از این راه حل های یکپارچه برای کاهش شکاف عمیق در بخش صنعت. معدن و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: کار به روش های سنتی و ارائه محصولات به روش قبلی در زمان حاضر با اقتصاد دیجیتال سازگاری ندارد و سازمان هایی که وارد مسیر تحول دیجیتال نمی شوند، ناگزیر محکوم به شکست هستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش ایرانسل در ارائه اینترنت ۵G برای دیجیتالی کردن معادن گفت: فعال سازی شبکه تلفن همراه ۵G در توسعه ماینینگ دیجیتال و پیشروی به سمت هوشمندسازی ماینینگ شامل برنامه های ما و برنامه های ایرانسل است که با توجه به ماموریت و تجربه راهبردی، اولین مکان شبکه تلفن همراه ۵G در یک مجتمع صنعتی در مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، بزرگترین مجتمع فولادی کشور، آمادگی فنی کامل و لازم برای ایجاد و استقرار شبکه اختصاصی در نواحی صنعتی را دارد. به ویژه معادن کشور.

در بخش دیگری از این رویداد، آقای سودیپتو مویترا، مدیر کل تجارت فناوری اطلاعات، واحد تجاری گروه MTN به ایراد سخنرانی آنلاین پرداخت. وی در این سخنرانی به موضوع «نقش ۵G و اینترنت اشیا در صنعت معدن» پرداخت و چالش‌های صنعت معدن، تحول دیجیتال در صنعت معدن و هوش معدنی با هدف افزایش بهره‌وری، کاهش را مورد بحث و بررسی قرار داد. خطرات و برنامه های آینده با استفاده از اکوسیستم دیجیتال ۵G. او برای حضار سخنرانی کرد و در آنجا اکوسیستم و معماری یک شبکه بی‌سیم اختصاصی و همچنین ایجاد ارزش‌های مشترک در بین بازیگران این صنعت را مورد مطالعه قرار داد.

برگزاری کارگاه آموزشی مرتبط با ماینینگ از دیگر برنامه های ایرانسل در این رویداد است. این کارگاه برای علاقه مندان به موضوعاتی چون چالش های اصلی در معدن، محرک های اصلی حرکت به سمت استخراج هوشمند، نقش شبکه ۵G در استخراج دیجیتال و خدمات جدید ایرانسل در هوشمندسازی معدن برگزار می شود.

ایرانسل از شرکت های دانش بنیان در رویداد دیجیتال کاوی حمایت می کند

در بخش ارائه معکوس رویداد دیجیتال کاوی، ایرانسل به همراه سایر فعالان این حوزه از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و… در برنامه ریزی و اجرای حداکثری جذب ایده ها مشارکت داشت. استارت آپ ها و شرکت های تاسیس شده در زمینه دانش و حمایت در پنج بخش سرمایه گذاری. توسعه سازمان، امکانات، زیرساخت ها و بازارها از شرکت های دانش بنیان که به مرحله ارزیابی نهایی رسیده اند حمایت می کند.

ایجاد فناوری‌های جدید در معدن و صنایع مرتبط بر بستر شبکه ۵G، صلاحیت خود را کاملاً عملیاتی می‌کند. بنابراین تاثیر قابل توجه فعال سازی شبکه تلفن همراه ۵G در توسعه استخراج دیجیتال و حرکت به سمت هوشمندسازی ماینینگ، مستلزم حضور فعال و فعال اپراتورهای تلفن همراه در کشور است.

در این راستا ایران سل با توجه به رسالت راهبردی خود و پیشگام در راه اندازی سایت های ۵G در کشور آمادگی کامل و ضروری برای ایجاد و استقرار شبکه اختصاصی در نواحی صنعتی به ویژه معادن کشور را دارد و در همین راستا بر اساس این گزارش، ایران سل در حال افزایش سرعت توسعه خود است. شبکه ۵G در صنایع کشور و ارائه خدمات جامع برای ایجاد تحول دیجیتال در صنایع و معادن کشور در اولویت اول فعالیت های راهبردی این کشور قرار دارد.

پایان گزارش تبلیغات