تنها گزینه روی میز برای مقابله با کرونا، واکسیناسیون استعضو کمیته امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه ویروس کرونا جزء لاینفک زندگی انسان ها شده است، گفت: برای حفظ سلامت فردی و جمعی، عموم مردم باید واکسیناسیون را با جدیت دنبال کنند.

جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با تاکید بر لزوم تلاش مردم برای واکسیناسیون کرونا، اظهار داشت: بار دیگر شاهد افزایش آمار کرونا هستیم، البته باید قبول کنیم که کرونا تبدیل شده است. بخشی از زندگی انسانی ما و مانند آن. بسیاری از ویروس ها، چیزهای دیگری مانند آنفولانزا و سرماخوردگی ما را در زندگی ما همراهی می کنند و فراز و نشیب هایی خواهند داشت.

بالاخره ما را به کرونا مبتلا می کند اما…

وی بیان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه واکسیناسیون بسیار مهم است. هر چقدر پروتکل ها را رعایت کنیم اما واکسن نزنیم در نهایت به این بیماری مبتلا می شویم اما اگر واکسینه شویم بدنمان در امان است و با کمترین نتیجه این بیماری را شکست خواهیم داد. کارشناسان همچنین اذعان دارند که جدیت کرونا همان چیزی نیست که در ابتدا بود. درخواست من از مردم این است که برای واکسیناسیون اقدام کنند.

واکسن های تولید محلی به طور گسترده ای در دسترس هستند

نماینده مرودشت در شورای اسلامی گفت: طبق آمار ۳۰ درصد از مردم جامعه ما هنوز واکسینه نشده اند که این تعداد زیادی است و این افراد می توانند مستعد ابتلا به عفونت باشند.

این عضو کمیته امور داخلی کشور گفت: بهترین گزینه روی میز رسیدگی به واکسیناسیون است. خوشبختانه واکسن های تولید داخل نیز به وفور برای مردم موجود است و برخی از افرادی که نگرانی در مورد واکسن های خارجی دارند می توانند از واکسن های داخلی استفاده کنند.

الرشیدی تاکید کرد: ما نیز باید بپذیریم که کرونا بخشی از زندگی ما شده است و نباید مردم را از آن بترسانیم. تا زمانی که این بیماری وجود دارد، باید پروتکل ها را رعایت کنیم. رعایت پروتکل ها نه تنها در حوزه کرونا بلکه در مقابله با سایر بیماری ها نیز موثر است و باید با رعایت پروتکل های بهداشتی برخورد کنیم.

انتهای پیام