تملک و آزادسازی ۶۰۰۰ متر زمین پروژه تقاطع غیرهمسطح ماهریان یاسوجایسنا/ کوگلویه و بویراحمد مدیرکل راه و شهرسازی منطقه کهجیلویه و بویراحمد از تملک و آزادسازی ۶۰۰۰ متر زمین پارک واقع در حاشیه پروژه تقاطع غیرهمسطح ماهریان خبر داد.

ˈمحمد راستاˈ از تملک و آزادسازی ۶۰۰۰ متر زمین پارک در حاشیه پروژه تقاطع غیرهمسطح ماهریان خبر داد و افزود: با تلاش مستمر مجموعه راه، شهرسازی و ارائه طرح های ویژه به صاحبان املاک مربوطه، توافقاتی صورت گرفته است. رسید.”

وی گفت: در سال های گذشته تشریفات قانونی برای تملک زمین با مراجعه به کارشناسان رسمی دادگستری و قیمت گذاری این زمین ها به صورت زمینی راه و شهرسازی انجام می شد اما برخی مالکان نسبت به قیمت گذاری کارشناسان اعتراض کردند و سپس طبق ماده ۹ قانون تملک اراضی برای اجرای پروژه‌ها، «یک مهندس عمران اخذ کرد دولت با اخذ مجوز از بالاترین مقام وزارت راه و شهرسازی مجوز تخریب این اراضی را دریافت کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استانداری کهجیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: به منظور گره گشایی پروژه تونل غیرهمسطح ماهریان و ادامه روند اجرایی با همراهی هیاتی از قوه قضائیه، نیروی انتظامی برای به دست آوردن بخشی از پارک ها و آزادسازی آنها مخالفت، آزادسازی و تملک در ۶۰۰۰ متر پارک صورت گرفت که از همکاری این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

راستا افزود: یکی از دلایل کندی پروژه های بزرگ وجود مخالفان اعم از زیرساخت ها یا اراضی تحت مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی و انجام اقدامات خوب برای اخذ اراضی مورد نیاز است.

وی ادامه داد: راه و شهرسازی به دلیل اینکه تکمیل تونل غیرهمسطح مهریان از پروژه های اولویت دار این اداره است، با پرداخت بهای زمین های تملک شده معارضان، بخشی از زمین را آزاد و به پیمانکار واگذار می کند. آماده سازی برای عملیات عملیاتی در حال انجام. پروژه را دوباره بسازید.

مدیرکل راه و شهرسازی استانداری کهجیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حضور مخالفان این پروژه باعث پیشرفت مادی پروژه و توقف و تعطیلی پروژه شد، گفت: انجام آن با انجام این روند، انشاالله پروژه به پیشرفت مادی خوب و مطلوبی خواهد رسید.

راستا تاکید کرد: با توجه به حادثه خیز بودن این محور، اجرای این طرح موجب تسهیل تردد خودروها، کاهش ترافیک، آغاز روند اجرای پروژه می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: گفتنی است پروژه تقاطع غیرهمسطح ماهریان با برآورد اولیه ۷۲ میلیارد تومان توسط پیمانکار اجرا شده است. از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون مخالفان حقیقی و حقوقی زیادی وجود داشته است که در این راستا نیاز به خرید حدود ۵۰ میلیارد تومان زمین واقع در مسیر این جاده وجود دارد که این امر توسط اداره کل انجام شده است. راه و شهرسازی و ارزش زمین در حال پرداخت است که با تملک زمین پروژه این فعالیت ها از سر گرفته می شود.

انتهای پیام