تمرینات با “خستگی آدرنال” و اختلال عملکرد کورتیزول – ارین هولت ، سلامتیورزش زیاد باعث سوزاندن گلوکز تجمع یافته می شود که می تواند منجر به کاهش قند خون شود. این امر به ویژه اگر در حال حاضر با مشکلات پایین قند خون سروکار دارید مشکل ساز است. این باعث می شود بدن شما کورتیزول بیشتری تولید کند تا قند خون را بازگرداند. این کار را با تجزیه توده عضلانی و حتی پوشش داخلی روده انجام می دهد تا اسیدهای آمینه را برای استفاده به عنوان سوخت آزاد کند. این “حالت کاتابولیک” است – بدن شما بافت ها را از بین می برد.

اگر تحت استرس هستید – استرس عاطفی ، استرس غذایی یا هر چیز دیگری – شما قبلاً در وضعیت کاتابولیک هستید ، بنابراین نمی خواهید فعالیت کاتابولیک بیشتری انجام دهید.

توصیه های ورزشی من برای مراجعه کنندگان اغلب به آنچه در آزمایشگاه های آنها می بینم بستگی دارد ، به ویژه در مورد سطح کورتیزول. وقتی صحبت از اختلال در تنظیم کورتیزول می شود ، تنها بر اساس علائم بسیار مشکل است.

این یکی از اصلی ترین دلایلی است که من “احیای هورمون شما” را ایجاد کردم – به طوری که زنان بیشتری می توانند به آزمایشات هورمونی عملکردی دسترسی پیدا کرده و توصیه های خاصی را دریافت کنند! من شخصاً عاشق آزمون DUTCH هستم و این چیزی است که من بیشتر در تمرین و YHR از آن استفاده می کنم.

توصیه هایی برای افزایش کورتیزول:

اگر بیش از حد انجام ندهید ، ورزش می تواند سطح بالای کورتیزول را کاهش دهد

تمرین ممکن است احساس کند “شما را آرام می کند” (اما شما همچنین می توانید بیش از حد فشار بیاورید ، بنابراین مراقب آن باشید)

ورزش بیش از حد قلب و عروق + ورزش با شدت بالا می تواند شما را در وضعیت کاتابولیک قرار دهد

بهترین زمان برای تمرین برای شروع ماراتن یا کراس فیت نیست

بر استراحت + ترمیم و همچنین ورزش تمرکز کنید

ورزش متوسط ​​به طور خلاصه (70-75 of حداکثر ضربان قلب هوازی برای سن) به مدت 45-50 دقیقه ممکن است بار اضافی سمپاتیک را کاهش داده و کورتیزول را تعدیل کند ، اما چنین ورزشی با سطوح پایین کورتیزول ممکن است مضر باشد.دیدگاهتان را بنویسید