تقویت فناوری تنها راه رهایی از اعتیاد به مواد غذایی استمعاون علمی و فناوری رئیس جمهور تنها راه رهایی از وابستگی دولت در حوزه امنیت غذایی را توسعه فناوری دانست و گفت: علاقه مندان باید وارد حوزه کشاورزی بکر شوند چرا که همواره دارای یک مشتری.

با توجه به دندان های ما سورینا ستاری در نشست فعالان دانش، تصویب قانون جهش دانش را حاصل همکاری مجلس نمایندگان دانست و افزود: تصویب این قانون راه آهن برای ده سال آینده است. اگرچه همه ما ناراحت هستیم، اما نتیجه شیرین خواهد بود.

وی با ابراز تأسف از اینکه کشور بیشترین وابستگی را در حوزه امنیت غذایی دارد، گفت: با توجه به محدودیت آب و محیط زیست تنها راه رهایی از این وابستگی استفاده از فرصت های دانش بنیان است.

السطیری افزود: در این راستا پروژه های متعددی را با وزارت جهاد کشاورزی شناسایی کرده ایم که این مشکلات در حال رفع شدن است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به میزان ضایعات مواد غذایی در کشور گفت: در حوزه نیشکر ۲ میلیون تن زباله داریم در حالی که می توان از آن برای تغذیه دام استفاده کرد، در حالی که پتانسیل بالایی در حوزه نیشکر داریم. بخش نیشکر. زندگی دریایی که نادیده گرفته شده است.”

السطیری تاکید کرد: بنابراین ما کسانی را که مایل به ورود به این عرصه هستند تشویق می کنیم، همانطور که همین دو سال پیش شرکت های فعال در زمینه تولید دارو و واکسن انسانی را تشویق به ورود به حوزه دام کردیم.

الستی خاطرنشان کرد: کشاورزی یک رشته اصیل است که همیشه مشتری دارد و در مراحل اولیه نیاز به فناوری خاصی ندارد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر