تقویت حقوق و مطالبات رویکرد جشنواره رسانه ای ابوذر استایسنا/ خراسان رضوی دبیر ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی گفت: نگاه ما این است که جشنواره ابوذر نسبت خود را با نام ابوذر پیدا کند و رفتار و شخصیت حق طلب و مطالبه گر او در این جشنواره ادامه یابد.

فاطمه سمامی در نشست خبری ششمین دوره جشنواره ابوذر خراسان رضوی که امروز ۱۹ مردادماه در هتل فرهنگ و هنر مشهد برگزار شد، گفت: مشهد و خراسان رضوی از توانمندی های خوبی در حوزه فعالیت رسانه ای برخوردار هستند. و اظهار داشت: جشنواره ابوذر از نظر نام و برند جایگاه خود را پیدا کرده است. می توان گفت که جشن ابوذر زمانی به اوج خود رسید که مسیر پرورش ابوذر برای او تعیین شد.

وی افزود: ما مدعی نیستیم که برگزاری جشنواره می تواند به این هدف برسد، اما می توانیم شرایط حرکت در این مسیر را فراهم کنیم.

دبیر ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی گفت: اصحاب رسانه می توانند حداکثر چهار اثر خود را که از اول فرودین تا ۲۴ آذر ۱۴۰۱ منتشر شده اند، در سایت جشنواره به نشانی aboozarfestival.com بارگذاری کنند. آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره تا آذر ماه ۱۴۰۱ داوری می شود. جشنواره امسال در دو بخش تعاملی و رقابتی برگزار می شود که بخش تعاملی شامل تلویزیون اینترنتی و دو ماهانه همایش رسانه ای جام و هاشم قدم است.

سهامی گفت: بخش رقابتی جشنواره نیز شامل ۱۰ موضوع اصلی و دو بخش ویژه است. امام رضا (علیه السلام)، برکت فکری، مادی و معنوی برای مردم، تولید، دانش و اشتغال، جهاد برای تبیین الگوی حکومت داری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، رسانه، صنعت و رسانه. فناوری های نوین و مدرسه شهید سلیمانی از موضوعات این دوره از جشنواره است. از دیگر محورهای جشنواره می توان به بسیج و دستاوردهای انقلاب اسلامی، مقابله با آسیب های اجتماعی، خانواده و معضل جمعیت و الگوی سوم، زنان با هویت و بازیگر اشاره کرد.

وی گفت: زبان فارسی، هویت و وحدت، فرهنگ شهروندی و فردوسی، شور و نشاط و حماسه دینی نیز از دیگر محورهای این جشنواره است. همچنین بخش ویژه ای از جشنواره با تمرکز بر برنامه های فضای مجازی و یک مورد ویژه رسانه ای برگزار خواهد شد.

و دبیر ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی ادامه داد: آثار ارسالی می تواند در قالب های مکتوب، عکس و گزارش تصویری، اینفوگرافیک، مستند، انیمیشن و پادکست باشد.

انتهای پیام