تقاضا بر افزایش قیمت وولو پیروز شد!سود ولوو علیرغم کمبود تراشه، از پیش‌بینی‌ها پیشی گرفت زیرا تقاضای قوی برای محصولات همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، شرکت خودروسازی ولوو، امروز پنج‌شنبه اعلام کرد: در حالی که محدودیت‌های تراشه‌ها به تدریج بهبود می‌یابند، تقاضا برای محصولاتش پس از انتشار سود بالاتر از پیش‌بینی‌ها، همچنان قوی است.

کمبود جهانی نیمه‌هادی‌ها، خودروساز مستقر در گوتنبرگ و همتایان جهانی را مجبور به کاهش تولید خودرو علیرغم تقاضای قوی کرده است. جنگ در اوکراین برای بسیاری از شرکت‌ها از جمله ولوو، منجر به هزینه‌های بالاتر برای مواد خام، انرژی و حمل‌ونقل شده است که با تعدیل قیمت‌ها، درصدد کاهش اثرات آن است.

بیورن آنوال، مدیر ارشد مالی ولوو به رویترز گفت: «تاکنون این افزایش قیمت‌ها اتفاق افتاده و به هیچ وجه تقاضا را کاهش نداده است.»

ولوو اعلام کرد که هزینه های بالاتر تاثیر محدودی در سه ماهه اول داشته است، تا حدی بر سه ماهه دوم تاثیر خواهد گذاشت و به طور کامل بر نیمه دوم سال تاثیر خواهد گذاشت.  همچنین، تولید در پایان سه ماهه اول به دلیل کمبود موقت یک نیمه‌هادی خاص کاهش یافته است و هشدار داد که انتظار می‌رود مشکل تامین در سه ماهه دوم ادامه داشته باشد.

سود عملیاتی سه ماهه اول این خودروساز سوئدی از ۸.۴ میلیارد در سال گذشته به ۶ میلیارد کرون سوئدی (۶۰۷.۴ میلیون دلار) کاهش یافت. چهار تحلیلگر شرکت‌کننده در نظرسنجی به طور متوسط سود ۴.۱۳ میلیاردی را پیش‌بینی کرده بودند.

درآمد ۸ درصد افزایش یافت و به ۷۴.۳ میلیارد کرون رسید که از ۷۱.۱۵ میلیارد مورد انتظار تحلیلگران بالاتر رفت. طبق گزارش این ماه، فروش خودروهای این شرکت در سه ماهه اول ۲۰ درصد کاهش یافت و به ۱۴۸ هزار و ۲۹۵ دستگاه رسید.

انتهای پیام