تفحص پیکرهای مطهر شهدا یک فرهنگ ایرانی اسلامی استایسنا/ گیلان جانشین کمیته رهگیری فرماندهی کل قوا با بیان اینکه مسئولان ما دغدغه حمل اجساد شهدا در دوران دفاع مقدس را دارند، خاطرنشان کرد: ارزش های فرهنگ ایرانی اسلامی ماست. شهادت و لذا وظیفه ما در قبال شهدا و پاسخگویی به خانواده بزرگوارشان است.

سردار ناصر السعیدی در جلسه هماهنگی و پیگیری آخرین آمار و اطلاعات مفقودین دوران دفاع مقدس استان گیلان که در اتاق جلسات بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان برگزار شد، با اشاره به به تایید شورای عالی رهبر انقلاب درباره نتایج جستجوی پیکرهای مطهر شهدا و اهمیت همکاری نهادها با این جریان، گفتند: چهار دهه از دوران دفاع مقدس و جستجوی مفقودین می گذرد. ادامه دارد.

جانشین کمیته ردیابی مفقودین فرماندهی کل قوا با بیان اینکه پیگیری امور شهدای به جای مانده در مناطق عملیاتی در مرحله دفاع مقدس صورت گرفت، گفت: جنگ، تجربه انتقال اجساد شهدا را با حضور عوامل سازمان ملل در مناطق مرزی به دست آوردیم. اما از سال ۷۰ به بعد کار ردیابی مفقودین جنگ به ستاد کل نیروهای مسلح محول و سازماندهی شد. نیروها

وی با اشاره به حضور گروه‌های تفحصی ایرانی در سراسر مرزهای عراق از شمال تا جنوب، خاطرنشان کرد: علی‌رغم دشمنی صدام، مجوز حضور در خاک عراق را گرفته‌ایم و کار کاوش در اماکن مقدسه شهدا را انجام می‌دهیم. البته این روند با حمله آمریکا به عراق قطع شد و ما دوره جدیدی از تحقیق و کاوش را در سال ۱۹۹۰ آغاز کردیم.

السعیدی جست و جوی مفقودین جنگ را یک تلاش انسانی کم نظیر در دنیا دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران بر محور آموزه های دینی، اخلاقی و انسان دوستانه کار می کند.

وی با اشاره به سهم ۲۰۰ هزار شهید در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: کار اصلی در جست و جوی پیکر شهدا، کاوش و انتقال آنها به پایان رسیده است اما اکنون با مشکل، پیچیده تر و دشوارتر مواجه هستیم. کار وقت گیر است و بنابراین ما به اطلاعات دقیق تر و امکانات بیشتری نیاز داریم.

جانشین کمیته رهگیری فرماندهی کل قوا با بیان اینکه مدیران ما دغدغه حمل اجساد شهدا در دوران دفاع مقدس را دارند، خاطرنشان کرد: ارزش های فرهنگ ایرانی اسلامی ماست. شهادت و لذا وظیفه ما در قبال شهدا و پاسخگویی به خانواده بزرگوارشان است. خانواده های شاهدان پس از ۳۵ سال همچنان در انتظار هستند، بنابراین آموزه ها و فرهنگ دینی ایرانی-اسلامی ما اهمیت کار تحقیقی را دوچندان کرده است.

وی با اعلام اینکه جمع آوری آمار و اطلاعات مفقودین در قالب دو کمیته پالایش آمار و بررسی عملیات متمرکز بر استانداری ها خواهد بود، افزود: استانداری ها وضعیت مفقودین را مشخص و از کمیته جستجو درخواست کنند. از جمله موضوعاتی که در دستور کار قرار دارد، خلاصه ای از اماکن رهاسازی شهدا در مناطق عملیاتی و نمونه برداری از خانواده شهدا برای تعیین هویت آنهاست.

سرهنگ حسن حبیبی مدیرکل باستان شناسی حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کشور به ویژه شهیدان رجایی و بهنیر اظهار داشت: شهیدان رجایی و بهنر به سبک و سیاقشان کوتاه قامت بودند. حاکمیتی که راه اهل بیت علیهم السلام را در پیش گرفت باید امروز و فردا برای مدیران الگو باشد.

وی اخلاص در کار، خدمت به مردم، خدمت خالصانه و بی طرفانه و تلاش برای رفع مشکلات را از ویژگی های ممتاز شهیدان رجایی و بهنر دانست و افزود: شهدا تندیس های زنده از عزت، اقتدار، شجاعت و عزت اسلام هستند. جامعه.

مدیر کل حفاظت از صنایع دستی گیلان امنیت و آسایش جامعه امروز را مدیون خون شهداست و گفت: اگر فداکاری شهدا نبود امروز این افتخار و قدرت را کسب نمی کردیم.

حبیبی هفته دفاع مقدس را فرصتی برای قدردانی از جانفشانی های شهدا و تجلیل از مجاهدت خانواده های شهدا و ایثارگران دانست و گفت: در کمیته ردیابی مفقودین فرماندهی کل نیروهای مسلح ما شاهد یک جهاد خاموش هستیم و تفحص اجساد شهدا قطعا کمتر از جهاد نیست زیرا خانواده ها را از توقعات منحرف می کند.

وی با اشاره به نقش آفرینی شهدا در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: سال ها از جنگ تحمیلی می گذرد، اما تشییع پیکر شهدای به دست آمده همچنان کانون وفاق، همدلی و انسجام جامعه است.

مدیرکل حفظ آثار صنایع دستی گیلان با یادآوری مراسم تشییع و تدفین شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: کشف پیکرهای مطهر شهدا برای جامعه اسلامی خیر و برکات فراوانی دارد. پاداش و معنویت ارزش.

محمد رضا در ادامه تدبیر مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع امنیت و سلامت گفت: شهدا ایستادگی کردند. با قلبشان سقوط نکردیم.

گیلان دارای ۸۰۰۰ شهید، ۲۲ هزار جانباز و ۲۷۰۰ آزاده در ۱۷ شهرستان دانست و اظهار داشت: خوشبختانه اتحاد و همدلی خوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برپایی یادمان شهدا در استان وجود دارد. مرحله.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان با اشاره به ساماندهی یادواره شهدای مستقر در ستاد اجلاسیه شهدای سرزمین، گفت: در حال حاضر تنها دو هزار نفر از والدین شهدای گیلانی در قید حیات هستند به طوری که ما داریم. زمان کمی است و باید از آنها به عنوان سرمایه های معنوی منطقه استفاده کنیم.

انتهای پیام