تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر


تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر هر دو مواد لازم برای تهیه خمیر هستند. آنها قبل از پخت به محصولات نانوایی اضافه می شوند تا با تولید دی اکسید کربن حجم محصول نهایی افزایش یابد. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است. در این مقاله از وب سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه از اصفهان ، قصد داریم تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر را بررسی کنیم.

جوش شیرین بی کربنات سدیم خالص است که با رطوبت و ترکیبات اسیدی در غذا مخلوط شده است. در دمای کوره گاز دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش به محض ترکیب شدن ترکیبات شروع می شود. بنابراین در این مرحله باید سریع عمل کنید ، مواد را سریع آماده کرده و در فر بگذارید. در غیر این صورت ، گاز آزاد شده از بافت خارج شده و باعث کاهش حجم محصول نهایی می شود.

عامل مخمر یک ترکیب پیچیده تر است و حاوی جوش شیرین با یک ترکیب اسیدی کننده مانند اسید تارتاریک و پرکننده هایی مانند نشاسته است. هنگام استفاده از بیکینگ پودر ، به محض مخلوط شدن مواد در دمای اتاق ، مقداری دی اکسید کربن آزاد می شود ، اما بیشتر آن هنگام پخت تشکیل می شود. اینکه در دستور پخت از کدام یک از دو ماده استفاده شده بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب پیشنهادی:

گوشت بخورید یا نخورید


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است و اگر با ترکیبات اسیدی موجود در مخلوط مانند آب میوه و ماست در تضاد قرار نگیرد ، طعم تلخی را در محصول ایجاد می کند ، اما بیکینگ پودر حاوی اجزای اسیدی و قلیایی است و بنابراین عملاً تاثیری در طعم ندارد.

دستورالعمل هایی که از بیکینگ پودر استفاده می کنند معمولاً حاوی سایر مواد با طعم خنثی مانند شیر هستند. البته می توان به جای جوش شیرین از بیکینگ پودر استفاده کرد ، اما به عنوان مثال ، در مواردی که دستورالعمل بیکینگ پودر ارائه شده است ، نمی توان از جوش شیرین استفاده کرد زیرا جوش شیرین حاوی مواد اسیدی برای افزایش حجم کیک نیست. ، اما می توان به کرم تارت اضافه کرد.

تفاوت بین جوش شیرین و بیکینگ پودر متخصص تغذیه اصفهان است


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه تغذیه ، مقدار و رژیم اولیه می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان کلیک کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

با رژیم غذایی بوی بد را از بین ببرید

کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

چربی شکم را با پنج ماده مغذی کاهش دهید

خمیر ترش یا جوش شیرین
دیدگاهتان را بنویسید