تغییر نام مهدکودک ها و مهدهای کودک به مهدکودک / آغاز سال تحصیلی مهدکودک ها از مهرماه.رئیس سازمان آموزش و پرورش کودک و نوجوان کشور از تغییر نام تمامی مهدکودک ها و مراکز پیش دبستانی به مهدکودک خبر داد و گفت: در تلاش هستیم سال تحصیلی تمامی مهدهای کودک را از مهرماه آغاز کنیم.

مجتبی همتی فر در گفت وگو با اسناوی درباره وضعیت شهریه مهدکودک و پیش دبستانی توضیح داد: فرم هزینه مهدکودک در حال تدوین است و مراحل پایانی خود را می گذراند و از این پس شهریه مهدکودک بر اساس کل هزینه تعیین و جزئیات آن اعلام می شود. پس از تایید و اطلاع رسانی

وی افزود: یکی از چالش هایی که با آن مواجه هستیم این است که سال مالی مهدکودک ها از اول فروردین هر سال شروع می شود و سال تحصیلی به معنای سنتی آموزش ندارند.

رئیس بنیاد ملی آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان با بیان اینکه البته فعالیت مهدها از مهر ماه هر سال آغاز می شود، گفت: بنابراین این دو عامل با یکدیگر تفاوت دارند که به دنبال آن هستیم. فعالیت همه مهدکودک ها را به همین شکل دربیاوریم و تاریخ شروع فعالیت همه این مراکز از مهرماه در نظر بگیریم.

همتیور ادامه داد: تلاش می کنیم سریعا این موضوع مشخص شود و شهریه ها تا رسیدن به سال تحصیلی آینده مشخص شود و چالشی در این زمینه نداریم.

وی همچنین اعلام کرد بر اساس آخرین تصمیم از این پس مهدکودک ها و مراکز پیش دبستانی تحت یک عنوان «مهدکودک» مستقر می شوند، بنابراین دیگر عناوین مهدکودک و مهدکودک را نداریم و همه آنها مهدکودک خواهند بود. .

رئیس بنیاد ملی آموزش و پرورش کودک و نوجوان درباره زمان اجرای این تصمیمات گفت: تلاش می کنیم به امسال برسیم و بتوانیم آن را اجرایی کنیم که در این صورت سال به سال و سال تحصیلی تکرار می شود یا یعنی از این به بعد برای مهدکودک هم آموزش از مهریه خواهیم داشت.

انتهای پیام