تعادل در تعداد کلاس های تابستانی برای کودکاناسنا / همدان یک روانپزشک خواستار ایجاد تعادل در تعداد کلاس ها، توجه به استعداد کودک و انتخاب کلاس های تابستانی ضروری شد.

پریسا کادمجه ای در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: فصل تابستان به دلیل ویژگی هایی مانند هوای گرم، روزهای طولانی و تعطیلی مدارس با بقیه ایام سال برای کودکان و سایر افراد متفاوت است و مردم در این فصل دچار مشکل هستند. علاقه مند به دریافت برنامه های مختلف

وی بیان کرد: برخی از والدین کلاس های زیادی را برای فرزندان خود در نظر می گیرند و ممکن است این کلاس ها انرژی بیشتری نسبت به زمان مدرسه از بچه ها مصرف کند، اما باید به استعدادها و علایق آنها توجه کرد و برای جلوگیری از به دست آوردن آنها تعادلی پیدا کرد. خسته: باید تعداد کلاس ها را در نظر گرفت، زیرا عدم توجه به این موارد باعث می شود کودک نسبت به توانایی های خود شک کند و اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

و قدیشقی ادامه داد: برخی از والدین فرزندان خود را به هیچ کلاسی نمی فرستند و این درست نیست زیرا این کلاس ها به آشکار شدن ابعاد دیگر وجودی کودکان و کشف استعدادهای آنها کمک می کند.

وی افزود: والدین در تابستان علاوه بر کلاس آموزشی برای فرزندان خود یک کلاس ورزشی نیز در نظر بگیرند زیرا در حال حاضر بر خلاف گذشته بازی های بدنی برای کودکان محدود به آپارتمانی است که در آن زندگی می کنند و نباید به آن محدود شود. کلاس درس.” کافی است.

این روانشناس خاطرنشان کرد: تابستان تنها به کلاس های تابستانی خلاصه نمی شود و کودکان به سرگرمی های زیادی مانند بازی های خانوادگی، مهمانی، ارتباط با دوستان و فعالیت های بدنی نیاز دارند.

و در پایان گفت: تابستان فقط فرصتی نیست که بچه ها را به کلاس بفرستیم، فرصتی برای اتلاف وقت نیست، پس باید برنامه ریزی هدفمند داشته باشیم. کار زیاد و توقع از بچه ها انجام ندهیم، نگذاریم این فرصت خوب از دست برود، استراحت را فراموش نکنیم و به بچه ها یاد بدهیم که وقت استراحت داشته باشند، چون برای سلامت روان بچه ها بسیار مهم هستند. لازم است.

انتهای پیام