تشکیل شورای علمی برای توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی ضروری استایسنا/ کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی اقلیم کردستان تشکیل شورای علمی توسعه و اعتلای بخش کشاورزی را یک ضرورت دانست.

بیمان اسکندری امروز (۲۵ اسفندماه) در نشست هم اندیشی با اساتید و نخبگان دانشگاه، خانه کشاورز، اتاق بازرگانی، شورای اسلامی استان، تشکل های بخش کشاورزی و نماینده نخبگان بخش خصوصی اظهار داشت: : شورای علمی توسعه کشاورزی استان کردستان.

وی افزود: بدون شک دستیابی به تولید پایدار محصولات کشاورزی و ایفای نقش اساسی در تامین امنیت غذایی کشور تنها با همراهی و همکاری اندیشمندان و نخبگان در عرصه برنامه ریزی، ایجاد زیرساخت های لازم و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری برای استعدادهای بالقوه و افزایش بهره وری در این بخش امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی منطقه کردستان گفت: افزایش تعامل و ارتباط با نخبگان و علمای تشکل های قوی کشاورزی که در این شورای علمی توسعه و پیشرفت حضور خواهند داشت، ضروری است.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف تشکیل این شورا، بهره‌برداری از توان علمی اساتید نخبه دانشگاهی، بخش خصوصی و سازمان‌ها برای حل مشکلات کشاورزان و علمی‌تر کردن راهکارهای عملیاتی است.

به گفته اسکندری، تحقیقات ادارات علمی استان باید روی چند موضوع متمرکز شود که بیشترین تأثیر اقتصادی را بر استان و درآمد کشاورزان داشته باشد.

وی ادامه داد: در کنار تولید باید برنامه های عملیاتی و عملیاتی صحیحی برای توسعه صنایع تولیدی و بازار محصولات تولیدی داشته باشیم که زمینه ساز تولید پایدار باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اقلیم کردستان تصریح کرد: در برنامه ریزی ها توجه به تغییرات اقلیمی و همچنین برآورد وضعیت فعلی بخش کشاورزی برای طراحی بهترین برنامه توسعه با کمک نخبگان و اندیشمندان حائز اهمیت است. بخش کشاورزی

وی با اشاره به ظرفیت سازی تشکل های کشاورزی برای افزایش بهره وری به عنوان یکی دیگر از اهداف این شورا گفت: اولویت این تعاملات باید همسویی اهداف دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و سازمان ها برای تحقق خواسته ها و مطالبات کشاورزان باشد. پیدا کردن.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر