تشدید کنترل برای حفاظت از اراضی گیلان در برابر بهره بردارانایسنا/ گیلان مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: گشت ها و کنترل های محیط زیستی در ایام تعطیل در قالب تیم های نظارتی مشترک برای ساخت و سازهای غیر مجاز تشدید شد.

از گشت‌ها و کنترل‌های زیست‌محیطی در قالب تیم‌های نظارتی مشترک برای کارهای ساخت‌وساز غیرقانونی، کنترل و جلوگیری از سلب مالکیت، تغییر کاربری، حفاظت از زیستگاه‌ها در چهار منطقه و ده درصد جنگل‌ها و جلوگیری از برداشت غیرمجاز شن و ماسه خارج شود. رضا زمانی در جمع خبرنگاران گفت. تالاب ها و رودخانه های حفاظت شده، تنوع زیستی گیلان در ایام نوروز تشدید شد.

وی افزود: این اکوسیستم های ارزشمند باید از هرگونه سوء استفاده و دستکاری توسط استثمارگران و فرصت طلبان محافظت شود.

گیلان ریه ای است که ۸۰ میلیون ایرانی نفس می کشد

زمانی خاطرنشان کرد: تمامی ادارات حفاظت محیط زیست شهری در راستای طرح راه سبز-طرح پاک ایران به همراه اقصی نقاط کشور موظفند شهرها را از زباله ها به ویژه محورهای مواصلاتی روستایی و شهری، مناطق تفریحی و طبیعی، ورودی ها و ورودی ها پاکسازی کنند. . شهر خارج می شود

وی افزود: لازم است این ادارات برنامه های اجرایی خود را برای مدیریت پسماند به ویژه تفکیک زباله از مبدا در سال ۱۴۰۱ به استانداری ارائه کنند.

مدیرکل محیط زیست گیلان تصریح کرد: استان گیلان ریه تنفسی ۸۰ میلیون ایرانی است، بنابراین مدیران به ویژه محیط بانان گیلان باید در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ در کنار روسای شهرستان ها حضور فیزیکی در مناطق گردشگری داشته باشند. روز طبیعت.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر