تشدید نظارت بر فعالیت آموزشگاه های علوم آزاد/ تهیه فهرست آموزشگاه های غیرمجازرئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از تشدید نظارت بر فعالیت مدارس آزاد و برخورد با متخلفان در این زمینه خبر داد و گفت:

احمد محمودزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایرانوی درباره روند ساماندهی آموزشگاه های علمی آزاد گفت: مراکز غیردولتی یا همان آموزشگاه های علمی آزاد از علایق مهم ما در آموزش و پرورش است. فکر می‌کنم ما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنیم، زیرا تعداد زیادی مراکز داریم که از موسسات مختلف مجوز می‌گیرند و همچنین مراکزی داریم که بدون مجوز فعالیت می‌کنند.

وی افزود: درخواست جدی ما از مدیران کل استانداری ها این است که مراکز غیرمجاز را شناسایی و اسامی آنها را به مراجع ذیصلاح اعلام کنند تا از فعالیت آنها جلوگیری شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بیشتر مشکلاتی که در این حوزه با آن مواجه هستیم، از جمله دریافت شهریه بالاتر از سقف مصوب یا برگزاری کلاس های غیر منطبق با مسائل فرهنگی، گفت: مراکز بدون مجوز ما با دستگاه های دیگر کار می کنیم تا وظایف را دقیقاً تعریف کنیم. اگر قانون مدارس مسئول آموزش را ملزم می کند که به آموزش زیر بیست سال توجه داشته باشند، باید قانون اجرا شود.

محمود زاده افزود: باید در قالب همکاری مشترک با سایر دستگاه ها، محل دقیق صدور مجوز و تکلیف مدارسی که از سایر نهادها مجوز گرفته اند، تعیین تکلیف شود.

وی تاکید کرد: مرکزی که برای آموزش زبان خارجی یا شرکت در کنکور و نمره تقویتی مجوز گرفته است باید اصل باشد و مشخص باشد که از کجا، برای چه هدفی و به چه منظوری مجوز گرفته است. ما برای مدارسمان مجوز داریم و شاخص ها را برای استانداری ها اعلام کرده ایم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از مردم نیز می خواهیم همکاری خوبی با ما داشته باشند و فرزندان خود را در مکان های بدون مجوز ثبت نام نکنند. تابلویی که مرکز آموزشی در آن قرار دارد باید تابلویی داشته باشد که نشان دهد کجا تحت نظارت است.

محمودزاده با اشاره به اینکه از مدارس می خواهیم که طبق بندهای کیفی ما کار کنند و در صورت اخذ شهریه بر اساس شهریه مصوب، گفت: تیم نظارتی قوی در تهران راه اندازی کرده ایم و به تدریج در تلاش هستیم تا نظارت را بهبود ببخشیم. روند تا بتوانیم نظارت کنیم و نظارت بهتری داشته باشیم و در صورت لزوم با متخلفان برخورد کرده و به آنها تذکر می دهیم که مطابق با اهداف و برنامه های کیفی عمل کنند.

انتهای پیام