ترمیم نقاط حادثه خیز و ترافیک سنگین جاده های پایتخترئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرح بهسازی و ترمیم نقاط و گره های ترافیکی پرتصادف پایتخت خبر داد.

سرهنگ مصطفی زینی وند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران. وی با اشاره به تاثیر اصلاحات ترافیکی بر ترافیک شهر تهران بیان کرد: یکی از دلایل ترافیک در معابر شهری وجود نقص مهندسی در جاده است که با اصلاحات مهندسی می توان این مشکل را برطرف کرد. اصلاحات مهندسی به روش های مختلف و با توجه به نیاز پیست انجام می شود. از جمله اقداماتی که در راستای بهسازی معابر و رفع نواقص مهندسی محورها انجام می شود، احداث تقاطع مربع، راست یا چپ به ویژه در تقاطع ها، گشاد شدن سطح عابر پیاده و ایجاد جزیره ترافیکی است. . این اقدامات می تواند تاثیر مثبتی بر وضعیت ترافیک شهری داشته باشد.

وی با اشاره به نقش پلیس در اصلاحات مهندسی و رفع معضل ترافیکی ناشی از نواقص جاده ای، گفت: پلیس علاوه بر حضور نزدیک در این زمینه، می تواند عیوب جاده ها و سایر علل را نیز شناسایی کند. در صورت تشخیص نقص جاده، پلیس راه حل مناسب را به شهرداری ارائه می دهد. این راهکارها در جلسات تخصصی در کمیته های فرعی شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران بررسی می شود. نیروی انتظامی نیز در جلسات عامل حمل و نقل و ترافیک و عامل فنی و عمرانی در شهرداری شرکت می کند و نقطه نظرات خود را ارائه می کند.

رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: در نهایت پروژه مورد اجرا باید از پلیس مجوز نیز بگیرد و پلیس زمان اجرای پروژه را نیز مشخص می کند. تصمیم گیری در مورد اینکه این پروژه در شبانه روز یا شبانه روز انجام شود یا شبانه روز به عهده پلیس است. پلیس در حین اجرای پروژه نقش نظارتی و نظارتی را برای ایجاد انحرافات ترافیکی، نصب علائم راهنمایی و رانندگی لازم و انجام اصلاحات مهندسی برای جلوگیری از حوادث احتمالی انجام می دهد.

وی با اشاره به برنامه پلیس راهنمایی و رانندگی برای بهسازی معابر پایتخت گفت: پلیس راه در دو نقطه شهرداری پیگیر برنامه های خود برای بهسازی معابر تهران است. اولین مورد اصلاح و رفع نقاط حادثه خیز دارای گره های ترافیکی است که توسط عامل حمل و نقل و ترافیک شهرداری پیگیری می شود. این نقاط مشکل ساز پیش از این در بازدید میدانی مشترک از مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران شناسایی و شناسایی شده بود. اصلاح مهندسی این محورها از ابتدای سال جاری در این نقاط مشخص انجام شده و برنامه آن ارائه شده است. مصوبات خوبی در این زمینه صادر شده و در حال پیگیری برای اجرای مصوبات مربوطه هستیم.

زنه وند افزود: بازخوردهای خوبی را در نقاطی که تعمیرات انجام شده است شاهد بوده ایم و این اصلاحات باعث ارتقای سطح ایمنی جاده ها و تردد وسایل نقلیه شده که موجب تسهیل حرکت و آرامش ترافیک شده است.

رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: موضوع بعدی تکمیل شبکه معابر و تعمیر اساسی زیرساخت های راه است که توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران پیگیری می شود. در این حوزه پروژه های مشخصی در حال اجراست. از جمله این پروژه ها می توان به پروژه های احیای بزرگراه آزادگان، اجرای پروژه ناهموار بزرگراه شهید تندجویان نواب، احداث بزرگراه شهید بروجردی و تکمیل این محور اشاره کرد. همچنین برنامه ریزی برای سایر مناطق مشکل دار که تا پایان سال تکمیل می شود، برنامه ریزی شده است.

انتهای نامه