ترمز در جاده مرگ کشیده می شود/ مروری بر تخصیص حق آبه سد تلوارایسنا/ کردستان وزیر جهاد کشاورزی از ساماندهی جاده های ناایمن بجار و بازنگری در حق آبه سد تلوار خبر داد.

امروز (۲۶ تیرماه) در جریان سفر رئیس جمهور به شهر بجار و در جریان بازدید از سد تلوار، آقای این می تواند تحول بزرگی در بخش کشاورزی ایجاد کند.

و وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: توجه رئیس جمهور در شورای اداری استان را به تمامی مطالبات مردم در خصوص حق آبه سد تلوار جلب می کنم و از وزیر صلح می خواهم که در این خصوص رسیدگی کند. میزان حق آبه در این منطقه.

وی تصریح کرد: با توجه به بیشترین تعداد اراضی دیم در بیجار و رتبه اول تولید گندم دیم در کشور، در نظر داریم در سال زراعی جاری تمامی مزارع دیم منطقه را زیر نظر طرح جهش تولید در اراضی دیم قرار دهیم. .

سادات نژاد گفت: تلاش داریم در طرحی برای افزایش تولید در دیم ها، کشاورزی پیمانی را اجرا کنیم تا کشاورزان منطقه دغدغه ای نداشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تامین نهاده هایی مانند کود، سم و بیمه کشاورزان افزود: بنا داریم با توجه به کمبود صنایع تولیدی و ایجاد فرصت های شغلی در بخش کشاورزی بر اساس مصوبات، اقدامات مثمر ثمری انجام دهیم. از ریاست جمهوری سفر به کردستان

پایان راه مرگ با نگاهی خاص به حکومت

وی همچنین به وضعیت نامناسب جاده های بیجار اشاره کرد و گفت: در طول سفر و با مشاهده وضعیت جاده دواندر به بیجار و همچنین جان باختن استاد سه تاری در همین محور، مقرر شد اقدامات لازم برای که از محل تایید سفر رئیس.

وی تاکید کرد: در راستای تلاش های نمایندگان مردم بجار در حوزه های صنایع، معدن و کشاورزی، امید است از مهاجرت مردم بجار که یکی از مشکلات پیش روی این شهرستان است جلوگیری شود.

ناپایدار این نمایشگاه خشک کشور است

سادات نژاد در ادامه با حضور در جلسه شورای اداری گفت: بیجار با وجود اراضی دیم در حدود ۳۵۰ هزار هکتار مرکز تولید گندم محسوب می شود و آن را ظرفیت سرمایه گذاری بسیار مهمی می دانیم.

سادات نژاد به سه مقوله توسعه گلخانه ها، صنایع تولیدی و مجتمع های دامپروری از جمله نقاط ضعف شهرستان و منطقه کردستان اشاره کرد و افزود: برای توسعه در این سه حوزه ردیف اعتباری در بانک کشاورزی در نظر گرفته شد. که می تواند رویدادها را شروع کند. مثبت فکر کن

وی با اشاره به سخنان ماندگار مقام معظم رهبری در سفر سال ۱۳۸۷ به کردستان و رشد منفی جمعیت و مهاجرت، تاکید کرد: مقام معظم رهبری در آن سفر فرخنده و پربرکت فرمودند بمان و مستقر شو و همینطور است. وظیفه ما مسئولان ایجاد ثبات شغلی و جمعیتی است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: آمادگی خود را برای کمک به ایجاد مشاغل کشاورزی که منبع اصلی اشتغال در این منطقه هستند، اعلام می کنیم.

سادات نژاد افزود: از جمله مصوبات این سفر تامین اعتبار در سه حوزه آبیاری، زهکشی، آبخیزداری، نوسازی ناوگان کشاورزی و تلفیق در قالب قرارداد با کارخانه مشترک اراک است.

وی با توجه به مطالبات مردم شهرستان بیجار در خصوص راه اندازی فاز دوم شهرک صنعتی نیز گفت: بررسی تغییر کاربری اراضی کشاورزی مورد نیاز این طرح بر اساس ماده ۱ انجام می شود. مربوط به پروژه تغییر کاربری زمین

سادات نژاد با اشاره به نقش معادن در انجام فعالیت های اجتماعی و توسعه منطقه تصریح کرد: کمبود مراکز درمانی و فضاهای ورزشی یکی از نقاط ضعف شهرستان است و اگر معادن این فعالیت های اجتماعی را به خوبی انجام دهند. ، می توانیم شاهد کاهش مهاجرت باشیم.

جناب آقای جواد الساداتی نژاد در بدو ورود به بجار با اهداء گل به شهدای گلزار درود بر شهدای شامخ تقدیم کردند سپس با خانواده شهید علی رضا مرادی دیدار و از پدر این شهید بزرگوار دیدار کردند.

انتهای پیام