تربیت حافظان قرآن باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شوداسنا / زنجان مدیرعامل مؤسسه روضات القرآن گفت: تربیت حافظان قرآن باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود.

سیدمحمود شفوشی صبح امروز (۱۵ مرداد) در مراسم معارفه مدیر مؤسسه مهد القرآن ابهر با اشاره به اینکه مؤسسه ملی مهد القرآن در سال ۱۳۷۱ به عنوان اولین مؤسسه ملی در تهران آغاز به کار کرد، گفت: «مؤسسه ملی مهد القرآن» در تهران آغاز به کار کرد. وی گفت: با توجه به استقبال خوب از فعالیت های مؤسسه، مقرر شد فعالیت قرآنی آن توسعه یابد.

وی با اشاره به اینکه به برکت فعالیت مربیان مهدالقرآن، مدیران کشوری و سایر عوامل مرتبط، ۴ هزار حافظ قرآن کریم در مؤسسه مهد القرآن تربیت شدند، گفت: به لطف این امر. با تلاش های صورت گرفته، فعالیت های بنیاد روز به روز در حال افزایش است.

مدیرعامل مؤسسه مهد القرآن کشور وجه تمایز مؤسسه مهد القرآن را از سایر مؤسسات، حضور هیئت علمی در مهدکودک عنوان کرد و تصریح کرد: اکثر اعضای هیئت علمی از اساتید درجه یک در مهدکودک هستند. کشوری که سیاست هایی را برای برنامه های آموزشی در موسسه تعریف و تدوین می کنند

وی خاطرنشان کرد: یکی از برجسته ترین برنامه های مؤسسه برگزاری آزمون قرآن کریم در طول سال است که حافظان قرآن در هر نقطه از کشور می توانند در این مسابقات که در سطح استانداری برگزار می شود شرکت کنند. وی افزود: در اختیار حافظان قرار می گیرد و یکی از معتبرترین مدارک حفظ قرآن در کشور است.

این فعال قرآنی با یادآوری اینکه مؤسسه مهد القرآن مؤسسه ای عام المنفعه، عام المنفعه و مردمی است، ادامه داد: این مؤسسه مؤسسه ای غیرسیاسی است که همین امر باعث رشد مؤسسه شده و جای خود را در بین مردم باز کرده است. در این سه دهه

وی با بیان اینکه فصل جدیدی از فعالیت های قرآنی را در شهرستان ابهر شاهد خواهیم بود، خاطرنشان کرد: با توجه به حمایت های خوب و قوی قرآنی شهرستان، امیدواریم شاهد تقویت فعالیت های مهد قرآن در این شهرستان باشیم و این امر محقق شود. ، همه باید به یکدیگر کمک کنند

چافوشی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نیز بر تربیت یک میلیون حافظ قرآن کریم در کشور تاکید کردند، گفت: تربیت حافظ کل قرآن باید به یک فرهنگ عمومی در کشور تبدیل و در همه خانواده ها گسترش یابد.

وی بر ایجاد بستری برای تشویق خانواده ها به ثبت نام فرزندان خود در کلاس های حفظ قرآن و حمایت از آنها در جهت حفظ کل قرآن با ایجاد جذابیت در فعالیت های قرآنی تاکید کرد و افزود: این راهکاری است که جامعه ما جامعه ما شود. . جامعه قرآنی

وی با بیان اینکه حافظ قرآن می تواند خروجی دستورات خداوند در جامعه باشد، ادامه داد: زمانی که انسان موفق به حفظ کل قرآن می شود در همه مشکلات به قرآن متوسل می شود و دوستان خود را راهنمایی می کند. و اطرافیانش با استفاده از آیات قرآن کریم. قرآن کریم.. می کند.

چافوشی با بیان اینکه مؤسسه مهد القرآن با کمک مردم و خیرین به حیات خود ادامه داده است، اظهار داشت: این مؤسسه ریالی اعتبار دولتی ندارد و با کمک خیرین به فعالیت خود ادامه می دهد.

مدیرعامل مؤسسه مهد القرآن کشور با انتقاد از فعالیت حافظان قرآن در ابهر خاطرنشان کرد: در شهرستان ابهر حدود ۲۰ حافظ قرآن داریم که باید تلاش کنیم تا شاهد رشد مضاعف این حافظان در شهرستان ابهر. سالهای بعد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از خانواده مرحوم حاجی پرویز حاج حسنی، مدیر سابق مؤسسه ایذه و حجت الاسلام محسن عطوفی به عنوان مدیر جدید معرفی شد.

انتهای پیام