تراز پرونده در بم ۱۹ درصد کاهش یافتایسنا/ کرمان رئیس کل دادگستری شهرستان بم با اعلام کاهش ۱۹ درصدی پرونده در محاکم این شهرستان گفت: طی یک سال گذشته ۲۲ هزار و ۵۳۸ پرونده در بم شامل دادستانی کل کشور، دادگاه ها و هیئت های حل اختلاف مختومه شد. .

حسین رمضان زاده در جمع خبرنگاران خواستار برگزاری بیش از ۳۰ جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در موضوعات مختلف از جمله جلوگیری از تصرف غیرمجاز اراضی ملی و رفع تصرف آن به عنوان گامی در جهت ارتقای سطح خدمات در این حوزه قضایی شد و گفت: تعیین تخصیص واگذاری اراضی در چارچوب طرح هادی روستا، بررسی تغییر کاربری های کشاورزی و زراعی غیرمجاز، بررسی طرح کلی شهر بم، جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز در محدوده شهر بم، جدی مشارکت در قاچاق انسان و حمل و نقل شهروندان در شرق استان کرمان رفع مشکلات کودکان کار و مسائل مربوط به بهزیستی، پیگیری جدی مسائل مربوط به شهرداری و شورای شهر، رفع نقاط حادثه خیز، نظارت و تنظیم پارکینگ ها اراضی موقوفه از دیگر مواردی است که در این حوزه قضایی اجرا می شود.

وی از ورود شورای پیشگیری از جرائم قضایی در پرونده پیگیری واگذاری مالکیت شهرک امام از اداره راه و شهرسازی به نام شهرداری خبر داد.مدیریت راه و شهرسازی باعث بسیاری از موارد قانونی شد. و مشکلات قضایی

رئیس کل دادگستری بم از کسب رتبه دوم در حوزه تحت مدیریت خود در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در دادگستری در استانداری کرمان خبر داد و گفت: کسب مقام اول در حوزه حمایت از تولید و اشتغال از جمله رویه های قضایی موثر در پیشگیری از بیکاری. . حدود ۳۰۰۰ نفر کارگر شرکت مدیران خودرو و پیگیری حقوقی و قضایی راه اندازی مجدد نیروی محرکه کرمان موتور که حدود ۱۸ سال پیش به دلیل مشکلات حقوقی و بدهی بانکی تعطیل شد، ضمن اینکه این شرکت در حال تجهیز کارخانه و تامین تجهیزات لازم است. میلیاردها تومان هزینه کرد که یکی دیگر از افتخارات خرج شهرستان بم است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، رمضان زاده افزود: وی در جشنواره رای گیری با موضوع مجازات جایگزین حبس در کشور در سال ۱۴۰۰ و جشنواره رای گیری در موضوع بزهکاری اطفال در سال ۱۴۰۱ هجری شمسی رتبه اول را کسب کرد. مقام اول در حوزه انجمن های حمایت از زندانیان استان توسط انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بم را نیز باید به افتخارات این مجموعه افزود.

وی گفت: جمع آوری حدود ۲۰ میلیارد ریال در جشن گلریزان و فراهم شدن شرایط برای آزادی زندانیان مالی در شهرستان بم و شرق استان کرمان، کاهش چشمگیری در تعداد زندانیان زندان بم دارد. از طریق استفاده از نهادهای رفقا از قبیل تعلیق، آزادی مشروط، برده داری الکترونیکی و … که و کشف چندین باند آدم ربایی و دستگیری متهمان اصلی این پرونده ها با همکاری پلیس آگاهی کرمان و پلیس آگاهی و کار بر روی اخذ اسناد تک برگی (اداره ثبت اسناد و املاک) املاک و اراضی متعلق به دادگستری بم طی یکسال گذشته جهت آموزش نحوه ثبت اکثر املاک فعلی، تعمیر و تجهیز مجتمع شوراهای حل اختلاف شهرستان بم، اخذ موافقت نهایی در ۳ موضوع با موضوع انتقام جویی، ایجاد مرکز مهر خانواده و اورژانس اجتماعی زیر نظر شورای پیشگیری از وقوع جرم در سال ۱۴۰۰ از دیگر اقدامات صلاحیت شهرستان بم بود. .