تجهیزات دوچرخه سواری گران قیمت و استقبال ضعیف از ورزشکاران معلول این رشتهرئیس انجمن پاراسواری و دوچرخه سواری گفت: هزینه بالای خرید تجهیزات دوچرخه شرایط را برای ورزشکاران حرفه ای این رشته سخت کرده و باعث عدم پذیرش ورزشکاران معلول در این رشته شده است.

فرهاد عصفوری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به برگزاری مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی کشور پارادو در مردادماه در رشت اظهار کرد: این مسابقات در رشته های سرعت و استقامت برگزار می شود و امیدوارم با این مسابقات همراه باشد. واکنش خوب دوچرخه سواران معلول برای این مسابقات در آینده می توانیم ورزشکاران بیشتری را جذب کنیم. این منطقه را جذب کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعداد ورزشکاران مورد حمایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: در حال حاضر تنها مهدی محمدی موفق به کسب دو مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا برای تاجیکستان و هند در جاده و ۴ کیلومتر انفرادی و امتیاز شده است. او با حمایت کمیته ملی پارالمپیک به بازی های پاراآسیایی هانگژو راه یافت. امیدوارم سایر دوچرخه سواران حاضر در مسابقات قهرمانی کشور بتوانند رکورد مورد نیاز NPC سومین آسیا را به ثبت برسانند تا دوچرخه سواران بیشتری مورد حمایت NPC قرار گیرند.

رئیس انجمن پاراسواری خاطرنشان کرد: متاسفانه دوچرخه سواری ورزش پرهزینه ای است و ورزشکار برای خرید تجهیزات کامل باید حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان هزینه کند که این امکان برای همه ورزشکاران وجود ندارد. البته جدای از گرانی تجهیزات، نبود شرایط برای حضور در تورنمنت های برون مرزی از مشکلاتی است که باعث شده از ورزشکاران در این رشته استقبال خوبی نشود.

عصفوری درباره وضعیت مهدی محمدی نیز گفت: وی در شرایط بدنی خوبی قرار دارد و در تست آمادگی جسمانی که اخیرا در کمیته ملی پارالمپیک شرکت کرده بود، پیشرفت او رضایت بخش و رو به افزایش بود.

وی در پایان از اینکه آیا محمدی امتیاز لازم برای حضور در بازی های پارالمپیک پاریس را کسب کرده است؟ وی تصریح کرد: برای کسب امتیاز لازم برای حضور در پارالمپیک پاریس نیاز به شرکت در یک رویداد بین المللی یا جهانی برای تایید حضور در پارالمپیک دارد. از این رو با حمایت کمیته ملی پارالمپیک، منتظر آماده سازی برای اعزام وی به یک تورنمنت بین المللی در سال جاری هستیم تا بتواند امتیاز ورودی بازی های پارالمپیک پاریس را نیز کسب کند.

انتهای پیام