تجهیزات آتش نشانی در لرستان مسئولیت آتش سوزی های عادی را بر عهده دارندایسنا/ لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: تجهیزات آتش نشانی استان مسئولیت آتش سوزی های عادی را بر عهده دارند.

دکتر احمد دالوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: اگر آتش سوزی در سطح استان گسترده نبود، تجهیزات و وسایل وجودی وظیفه اطفای حریق را بر عهده داشت.

وی ادامه داد: خوشبختانه اتفاق خوبی که انجام شده این است که قرارداد منعقد شده و هر زمان که نیاز باشد از بالگرد برای اطفای حریق لرستان استفاده می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استان لرستان با بیان اینکه پیگیر بالگردها در استان هستیم، گفت: با توجه به نزدیک بودن منابع طبیعی به هلال احمر، در نظر داریم با هلال احمر برای استفاده از بالگردهای این هلال احمر مذاکره کنیم. در مواقع اضطراری.”

دالوند گفت: یک دستگاه آتش نشانی برای اولین بار وارد استان شد و در حال حاضر از نظر امکانات و تجهیزات وضعیت قابل قبولی است اما این به معنای پاسخگویی به آتش سوزی های بزرگ نیست.

وی گفت: برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی به تجهیزات و امکانات بیشتری نیاز است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان افزود: تجهیزات استان کافی است و در صورت وقوع آتش سوزی های عادی می تواند پاسخگو باشد.

دالوند خطاب به جوامع محلی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان گفت: با توجه به اینکه حوزه منابع ملی متعلق به مردم است و به نظر می‌رسد باید مرکز استان را از این عرصه‌ها حفظ و حراست کنیم و از آسیب‌هایی مانند آتش‌سوزی جلوگیری کنیم.

بگذارید مردم خود را در حوزه منابع طبیعی، میراث فرهنگی، گردشگری و محیط زیست نیرویی بدانند و هر حادثه ای را در اسرع وقت به ما گزارش دهند تا سریعا اقدام کنیم.

انتهای پیام