تبیین و تلفیق معارف کربلا و تبدیل تاریخ به علم را وظیفه جامعه دانشگاهی می دانم.وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیام خود به مناسبت اربعین حسینی گفت: کاروان کربلا در هر خانه ای عزت دارد و خانه های متبرکه اربعین که مروج فضیلت و فلسفه قیام حضرت حسین علیه السلام است. علی. (همینطور).

به گزارش ایسنا، به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام دکتر محمدعلی زلفی گل به مناسبت اربعین حسینی به شرح زیر است:

نام خداوند بخشنده

کاروان کربلا در هر خانه‌ای عزت دارد و «اربین» از منازل پربرکتی است که فضیلت و فلسفه قیام حضرت حسین بی‌علی (علیه السلام) را ترویج می‌کند. اربعین بلوغ عزت و شرف است که به آزادی و آزادی انسان نمی اندیشد و قرب دین را به بیگانگی از دنیا برمی گزیند. حسین. این روح شعور است که جهان را به اصالت حق و اقامه عدل فرا خوانده است و به خاطر این آرمان، نه برای غایت خود، بلکه به وعده «ولیّت للمتقین».

کاروان اربعین پس از یک تاریخ بزرگ همچنان در فراز و نشیب است و بر ماست که این میراث معنوی را از نظر عزاداری و معرفتی زنده نگه داریم و فرهنگ عاشورا را به آیندگان بسپاریم. تبیین و تلفیق معارف کربلا و تبدیل تاریخ به علم را وظیفه خود و جامعه تحصیلکرده دانشگاهی می دانم. معتقدم باید در زمینه اسلام شناسی و تاریخ تحلیلی وقایع ابتدای اسلام به ویژه حماسه جهاد کربلا گام روش شناسانه و عملی تری برداشت تا از تحریف احتمالی وقایع و حال آگاه شویم. تصویر مناسب تر از کربلا تصویری که منجر به شکایت ظلم و تایید اصالت تاریخی کربلا و ارائه آن به عنوان یک الگوی اداری شود.

امیدوارم گنجینه معارف اسلامی به همت علمی اساتید، محققین، معاونین علمی و دانشجویان ارجمند، گرانتر از همیشه به نمایش گذاشته شود. با این آرمان و آرزو؛ اینجانب ایام اربعین حسینی را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات و عزاداری های اربعین را خواستارم.

انتهای پیام