تا آنجا که ما در مورد ویتامین D می دانیم – متخصص تغذیه و تغذیه


تغییر رنگ مو و تاثیر تغذیه مناسب

02-07-2019

زبان قرص گل دمنوش

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از ویتامین های محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این یک ویتامین است که از نور خورشید و از غذای ما گرفته می شود.امروزه مشاهده شده است که کمبود آن با بیماری های مختلف بخصوص MS همراه است.

دلیل اصلی افزایش ام اس در ایران به دلیل کمبود این ویتامین است که در اقوام ایرانی وجود دارد که البته منشا ژنتیکی دارد وگرنه ما آفتاب خوبی داریم.

به یاد داشته باشید افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند ، ویتامین D را وارد بافت چربی ما می کنند و در دام می افتند. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی اگر فردی را با وزن 110 کیلوگرم می بینید ، ما نتایج آزمایش او را بررسی می کنیم. ویتامین آن 10 میکروگرم و بسیار کم است.

ما شروع به کمک وی با ویتامین D می کنیم. ما به او کمک می کنیم که ویتامین D را تکمیل و حتی تزریق کند. ده روز بعد می بینیم که وی هنوز ویتامین D کمی دارد زیرا بافت چربی را از داخل بدن ما جمع آوری می کند. آنها اجازه نمی دهند ویتامین D به بافت ها ، ماهیچه ها ، استخوان های فعال ما برسد و کار خود را انجام دهند ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از MS مورد نیاز است اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

دکتر تغذیه و مشاور تغذیه ، دکتر احمد ساعدی به منظور ارائه تکنیک های اساسی در تغذیه و میزان و نحوه تغذیه می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید