تایید شورای تشخیص درباره کاهش کسری صندوق های بازنشستگی و اصلاح سن بازنشستگی


مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه ای به ریاست آملی لاریجانی با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای مجمع، سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایسنا، اعضای انجمن در پنجمین جلسه این هفته خود بر تقویت نهاد خانواده به عنوان رکن اساسی جامعه اسلامی و بهره مندی از توان و توان زنان تاکید کردند: «که موجب تقویت نهاد خانواده به عنوان واحد اساسی جامعه اسلامی با تأکید بر کرامت مادر در آن با تأکید بر حفظ کرامت وی ​​در جامعه و رفع موانعی که مانع رشد و شکوفایی زنان می شود.مصوب برنامه هفتم.

از این پس نمایندگان مجلس در خصوص کاهش فقر، کاهش نابرابری اجتماعی و ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی، با کاهش حداقل یک صدم شاخص سالانه ضریب جینی، فقر را کاهش و نابرابری اقتصادی را کاهش دهید. واحد در طول سالهای برنامه “. و با «استقرار نظام جامع تأمین اجتماعی و بیمه جامع بر اساس سیاست های عمومی تأمین اجتماعی» موافقت کرد.

همچنین موضوع بازپرداخت بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی توسط اعضای مجمع و «پرداخت بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی حداکثر تا سال چهارم برنامه» مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا در آخرین سال در سال اجرای برنامه، اعتبارات وابسته به بودجه دولت نیست.» و پرهیز از هرگونه تعهد جدید بدون تأمین منبع کافی و قابل حصول» و «کاهش کسری صندوق‌های بازنشستگی با اصلاحات کمی به‌ویژه اصلاح سن بازنشستگی».

پس از طرح موضوع ادغام آموزش پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی به پیشنهاد فرهنگستان علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح ذیل به تصویب رسید: «با تاکید بر تداوم و پایداری ادغام آموزش پزشکی و سلامت. خدمات در یک ساختار واحد.”

در ادامه توضیحات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، فرمانده کل قوا آمده است. . نیروی انتظامی، جانشین ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نمایندگان و اعضای آن. همایش «تقویت پایگاه دفاعی، امنیتی و پلیسی به منظور تقویت بازدارندگی و دستیابی به علوم و فناوری های قوی مورد نیاز صنایع دفاعی و امنیتی با تمرکز بر خودکفایی کشور در سامانه ها و تجهیزات اولویت دار، پدافند عامل و ایجاد مصوبه آن» امنیت پایدار مرزی» و نیز درصد معینی از بودجه عمومی دولت را به این منظور تصویب کرد.

صادق آملی لاریجانی در ابتدای این دیدار درگذشت والده محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و خانواده وی را تسلیت گفت.

انتهای پیام