تاکسی کاربراتوری امسال ممنوع شد/ نوع و سن تاکسی ها ملاک خستگی نیستمعاون فنی و عملیاتی سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ممنوعیت تاکسی های کاربراتوری بر اساس قانون هوای پاک خبر داد.

سید علی محتشمی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران؛ وی در خصوص ممنوعیت تاکسی های کاربراتوری از ابتدای سال ۱۴۰۱ گفت: بر اساس آیین نامه ماده ۸ قانون هوای پاک که شرایط و ضوابط فرسودگی را تعیین کرده است، از ابتدای سال ۱۴۰۱ برابر با استانداردهای قانونی است. الزامات هر تاکسی کاربراتوری در شهرهای بزرگ. مثلا تهران ممنوع شده است.

وی با بیان اینکه مالکان تاکسی های دارای سیستم سوخت کاربراتوری باید تاکسی های خود را نوسازی کنند، افزود: رانندگان تاکسی باید توجه داشته باشند که دیگر نوع و سن تاکسی ها ملاک فرسودگی نیست، بلکه تاکسی های کاربراتوری نیز اساساً تاکسی ها نیز ملاک هستند. در ۲ چرخش مداوم در تست معاینه فنی خودرو عدم دریافت گواهینامه و تاییدیه، منسوخ تلقی شده و باید تعمیر یا لغو شود.

محتشم پور با تاکید بر اینکه پلیس راهور موظف است این خودروها را به پارکینگ هدایت کند، گفت: از مالکان تاکسی های کاربراتوری درخواست داریم در اسرع وقت نسبت به نوسازی تاکسی های خود اقدام کنند تا در سال ۱۴۰۱ آسیبی به آنها وارد نشود.

وی در خصوص وضعیت فرسودگی گفت: بر این اساس اگر خودروهای بنزینی و هیبریدی به صورت مستمر دو بار بدون در نظر گرفتن سن، معاینه فنی را پشت سر بگذارند، فرسوده محسوب می شوند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر