تاج پیشخوان با افزودنی ها


یکی از راه های مبارزه با تاج تقویت سیستم ایمنی بدن است. اولویت متخصصان تغذیه به دست آوردن منابع ویتامین ها و مواد معدنی از طریق رژیم غذایی است که به مقدار زیاد در میوه ها و سبزیجات یافت می شود ، اما برای افراد مبتلا به بیماریهای خاص مانند افراد مسن با مشکلات دندانی و بلع ضعیف ، افرادی که دچار نفخ شدید هستند. ، تهوع و استفراغ و مشکلات گوارشی مصرف مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی زیر نظر متخصص تغذیه توصیه می شود.

با برنامه ها با تاج برخورد کنید

برای پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب ، اولین و مهمترین ویتامین که باید زیر نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف شود – ویتامین D است. این ویتامین به دلیل اثر ضد التهابی در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مثر است.
از آنجا که در کشور ما کمبود ویتامین D به دلیل عرض جغرافیایی رایج است ، مسابقه باید برای دریافت ویتامین D کافی دقت کند.
مزیت مصرف ویتامین D 1000 این است که به میزان مسمومیت در خون نمی رسد و سطح ویتامین D خون را در سطح مناسب حفظ می کند و بهتر جذب می شود.

ملاقات: ژل ویتامین D3 نرم – 1000 واحد Viva

همیشه توصیه می شود که بدون تجویز پزشک یا متخصص تغذیه از مکمل ها استفاده نکنید ، زیرا ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین های A ، D ، E ، K در دوزهای بالا سمی هستند.
ویتامین D در دوزهای بالا می تواند باعث مسمومیت و رسوب کلسیم در بافت های نرم ، تشکیل پلاک های کلسیم در دیواره عروق و افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی و حتی افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه شود.
ویتامین دیگری که برای تقویت سیستم ایمنی بسیار م isثر است ، ویتامین A است. بنابراین توصیه می شود که مصرف منابع حاوی پیش سازهای ویتامین A و ویتامین A مانند هویج و انبه که آنتی اکسیدان های بسیار قوی هستند را فراموش نکنید.
یکی دیگر از عناصر کمیاب مفید برای سیستم ایمنی ، ویتامین C است که علاوه بر عملکرد آنتی اکسیدانی ، در تنظیم سیستم ایمنی نیز نقش دارد.
سلنیوم آنتی اکسیدان دیگری است که می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود عوارض بیماری عروق کرونر قلب مثر باشد.
روی عنصر دیگری است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش اشتها در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب مثر است.

برخورد با تاج

ویتامین های گروه B (به ویژه B1 ، B6 و B12) نیز برای افزایش اشتها در بیماران مبتلا به کووید موثر هستند.
یکی دیگر از مواد مغذی موثر می تواند امگا 3 باشد. امگا 3 می تواند در کاهش التهاب بیش از حد هنگام ابتلا به کووید موثر باشد. توصیه می شود در رژیم غذایی مقدار کافی روغن کلزا یا کلزا یا روغن زیتون و همچنین گردو یا ماهی استفاده کنید. علاوه بر این ، باید مراقب باشید که از اسیدهای اشباع و ترانس چرب استفاده نکنید زیرا می توانند باعث التهاب در بدن شوند.
اگر افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر دچار اسپاسم یا گرفتگی شوند ، ممکن است از مکمل منیزیم برای کاهش گرفتگی عضلات استفاده کنند.
توجه به این نکته ضروری است که مکمل ها نباید بیش از حد برای جلوگیری از Quid 19 مصرف شوند.
توصیه کلی این است که ویتامین ها و مواد معدنی را به مقدار RDA و بیشتر از آن و تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف نکنید.

تهیه کننده: نازنین امتی
منبع: ncbi

دیدگاهتان را بنویسید