بیش از ۲۷۵۰۰۰ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای از کوگیلویه و بویراحمد جابجا شده اند.ایسنا/ کوگلوی و بویراحمد مدیرکل راهداری و حمل و نقل زمینی استان کهجیلویه و بویراحمد گفت: در ۵ ماهه امسال ۲۷۵ هزار و ۶۶ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی استان جابجا شدند.

و «عابد محمدی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۴ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: ۶۷ دستگاه اتوبوس در استان تردد می کنند که میانگین سنی این اتوبوس ها ۱۱.۹۳ سال است.

مدیرکل حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل جاده ای استان کوگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همچنین ۷۳۷ دستگاه خودروی اجاره ای با میانگین سنی ۱۳.۶۳ سال در استان وجود دارد که بالاتر از میانگین کشوری است.

محمدی تصریح کرد: ۷۳۷ دستگاه تاکسی زرد با عمر ۱۳.۶۳ سال در استان جابه جا می کنند که سن این خودروها بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: ۹۶ مینی بوس با میانگین سنی ۲۵ سال در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که بیشتر به عنوان سرویس مدارس و در شهرستان های استان استفاده می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل زمینی استان کهجیلویه و بویراحمد بیان کرد: یک هزار و ۳۴۸ مسافر در حومه و یک هزار و ۹۲۰ راننده بار در سطح شهرستان تردد می کنند.

محمدی تصریح کرد: ۴۰ شرکت فعال مسافربری و ۲۰ شرکت باربری در استان کهجیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

وی گفت: مردم و مسافران در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه کالا و مسافر می توانند از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ خود را اطلاع دهند.

انتهای پیام