بیش از ۱۴ هزار فرصت شغلی جدید توسط صندوق کارآفرینی امید ایجاد شدایسنا/ تهران مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: صندوق کارآفرینی امید از ابتدای سال جاری تاکنون از یک هزار و ۷۵۰ صندوق خرد بومی در سراسر کشور و ۶۱ صندوق خرد در استان تهران با ۸.۵ میلیارد تومان تسهیلات حمایت کرده و با تسهیلات، اشتغال ایجاد شده است. برای ۶۰۰ نفر در استان تهران ایجاد شده است.

نعمت الله رضایی ظهر پنجشنبه دهم شهرفر در مراسم طرح های اشتغال زایی با حمایت صندوق امید در مناطق مختلف کشور که به صورت متمرکز در شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت برگزار شد، گفت: خرد و پروژه های کوچک اقتصادی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد در ایجاد شغل و ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی نقش دارند.

وی افزود: حمایت از پروژه های خرد و کوچک نیازمند الزامات مختلفی است که مهم ترین آن تامین مالی و اختصاص ردیف های نقدی به این پروژه ها است، این در حالی است که در کشور ما قسمت بسیار کمی از اعتبارات نظام بانکی به این پروژه ها اختصاص می یابد.

رضایی گفت: سال گذشته از مجموع ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی بانک ها تنها ۴.۵ درصد معادل ۱۳۵ میلیارد تومان به پروژه های خرد و کوچک داده شده است در حالی که در کشوری مانند کره جنوبی ۸۱ درصد تسهیلات نظام بانکی سهم بنگاه است که اندک است.

وی با اشاره به تلاش صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از طرح های اشتغال زایی خرد و کوچک در سراسر کشور گفت: صندوق کارآفرینی امید طی سال دولت سیزدهم با وام ۶۱۰۰ میلیاردی از ۶۴ هزار طرح در سراسر کشور حمایت کرد. تومانی که علاوه بر فعال سازی ۲۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه معطل و بازگشت آن به چرخه تولید، برای ۱۷۵ هزار نفر نیز شغل ایجاد کرده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: در استان تهران صندوق کارآفرینی امید با ۵۱۰ میلیارد تومان تسهیلات از ۴ هزار و ۵۰۰ طرح حمایت کرده و زمینه بازگشت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه راکد و ایجاد فرصت شغلی برای ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر را فراهم کرده است.

وی با اشاره به مشارکت ۱۴۶ هزار نفری استان تهران در ایجاد اشتغال در سال جاری، گفت: صندوق کارآفرینی امید با ایجاد ۱۴ هزار و ۶۰۰ شغل جدید ۱۰ درصد از تعهد استان تهران در اشتغال زایی را محقق کرد.

رضایی گفت: حجم تسهیلات ارائه شده به پروژه های خرد و کوچک استان تهران در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷۰ درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش؛ به مناسبت هفته دولت و با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و استاندار تهران طرح های اشتغالزایی با حمایت صندوق کارآفرینی امید در مناطق مختلف کشور به صورت مرکزی در شهرک صنعتی افتتاح شد. عباس آباد در بکدشت.

انتهای پیام