بیشترین گل زده در تاریخ جام جهانی


در اینجا به بررسی پرگل ترین بازی های تاریخ جام جهانی می پردازیم.

به گزارش ایسنا، در تاریخ جام جهانی مسابقاتی برگزار شد که به دلیل رد و بدل شدن گل های زیاد از جذابیت بالایی برخوردار بود که در ادامه به معرفی این مسابقات می پردازیم.

۱۲ گل رز
اتریش ۷-۵ سوئیس – ۲۶ ژوئن ۱۹۵۴

بیشترین گل زده در تاریخ جام جهانی

پرگل ترین بازی جام جهانی در ژوئن ۱۹۵۴ بود که سوئیس و اتریش در لوزان یک بازی هیجان انگیز با ۱۲ گل انجام دادند. در آن روز رکورد تعداد گل های زده شده در یک بازی جام جهانی به ثبت رسید و از آن زمان تاکنون حفظ شده است. این مسابقات در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد برگزار شد.

در واقع سوئیس تنها تیمی در تاریخ جام جهانی است که توانسته در یک مسابقه ۵ گل به ثمر برساند اما در نهایت شکست خورد.

۱۱ گل
برزیل ۶-۵ لهستان – ۵ ژوئن ۱۹۳۸
مجارستان ۸-۳ آلمان غربی – ۲۰ ژوئن ۱۹۵۴
مجارستان ۱-۱۰ السالوادور – ۱۵ ژوئن ۱۹۸۲

بیشترین گل زده در تاریخ جام جهانی

ارنست ویلموفسکی

شکست ۶-۵ لهستان مقابل برزیل در ژوئن ۱۹۳۸، پر گل ترین بازی در چهار دوره اول جام جهانی فوتبال بود تا اینکه اتریش و سوئیس رکورد را شکستند.

ارنست ویلموفسکی از لهستان (چهار گل) و لئونیداس برزیلی (سه گل) در این دیدار گلزنی کردند. این اولین بار در جام جهانی بود که دو بازیکن در یک مسابقه هت تریک کردند. ویلیاموفسکی تنها ۲۱ سال و ۳۴۷ روز داشت که در این مسابقه ۴ گل به ثمر رساند و به جوانترین بازیکنی تبدیل شد که بیش از سه گل در یک بازی جام جهانی به ثمر رسانده است.

مجارستان در جام جهانی ۱۹۵۴ بهترین تیم جهان و مدعی قهرمانی در جام جهانی بود. این تیم در مرحله گروهی موفق شد با نتیجه ۸ بر ۳ آلمان غربی را شکست دهد. ساندور کوچیس مهاجم افسانه ای مجارستان در این دیدار ۴ گل به ثمر رساند. آلمان غربی در فینال جام جهانی با نتیجه ۳ بر ۲ مجارستان را شکست داد.

مجارستان یک پیروزی بزرگ دیگر در سال ۱۹۸۲ ثبت کرد و السالوادور را ۱۰-۱ در الچه اسپانیا شکست داد. این تیم برای اولین بار در سال ۱۹۸۲ موفق به ثبت دو رکورد جام جهانی شد. با این حال، همه چیز بیهوده بود، زیرا مجارستان از مرحله گروهی حذف شد، مانند السالوادور، بلژیک و آرژانتین از گروه صعود کردند.

۱۰ گل
فرانسه ۷-۳ پاراگوئه – ۸ ژوئن ۱۹۵۸

بیشترین گل زده در تاریخ جام جهانی

فقط فونتین

فرانسه جام جهانی ۱۹۵۸ را با پیروزی ۷ بر ۳ مقابل پاراگوئه در اولین بازی خود آغاز کرد. حتی در دقیقه ۵۰ پاراگوئه با نتیجه ۳ بر ۲ از حریف خود پیش بود.

این مهاجم فرانسوی یکی از بهترین بازیکنان آن سال های فوتبال اروپا و جهان بود.

رکورد بیشترین گل در فینال جام جهانی متعلق به فونتین است که در مجموع ۱۳ گل در ۶ بازی در مسابقات ۱۹۵۸ به ثمر رساند.او در هر ۶ بازی خود در تورنمنت ۱۹۵۸ سوئد گلزنی کرد.

۹ گل

آرژانتین ۶-۳ مکزیکو – ۱۹ ژوئیه ۱۹۳۰
مجارستان ۹-۰ کره جنوبی – ۱۷ ژوئن ۱۹۵۴
آلمان غربی ۷-۲ ترکیه – ۲۳ ژوئن ۱۹۵۴
فرانسه ۶-۳ آلمان غربی – ۲۸ ژوئن ۱۹۵۸
یوگسلاوی ۹-۰ زئیر – ۱۸ ژوئن ۱۹۷۴

انتهای پیام