بیجار یکی از ۱۰ شهر برتر کشور از نظر واکسیناسیون علیه کرونا استایسنا/ کردستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: بیجار جزو ۱۰ شهر برتر کشور از نظر واکسیناسیون علیه کرونا است.

برادران بهروز امروز (۲۱ فروردین) در جلسه تکریم و معارفه رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار، این شهرستان را جزء ۱۰ شهر برتر رتبه بندی واکسیناسیون کرونا دانستند و گفتند: این امر نه تنها باعث افتخار استان است، بلکه باعث افتخار نیز می شود. آن را به عنوان یک کل. کشور.

وی افزود: واکسیناسیون مرحله اول حدود ۹۶ درصد، مرحله دوم ۸۹ درصد و مرحله سوم بالاتر از میانگین کشوری حدود ۵۶ درصد در شهرستان بیجار است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از زحمات امیر مرسی تمامی کادر درمانی در دورافتاده ترین نقاط شهرستان بجار، به سارا آهوان به عنوان سرپرست جدید این شهرستان تبریک می گوید. شبکه بهداشت و درمان و کمک های همه جانبه به دانشگاه علوم پزشکی از بهداشت، سلامت و درمان بجار خبر داد.

امیر مرسی رئیس سابق شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجار با بیان آماری از عملکرد دو ساله خود افزود: عملکرد تیم بهداشت به ویژه در زمینه واکسیناسیون بسیار موفق بود.

و تصریح کرد: با پیگیری های مستمر در کشور توانستیم در هفته پایانی سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان اعتبار به بیمارستان امام حسین (علیه السلام) شهرستان بجار جذب کنیم.

رئیس سابق شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجار از افزایش دو برابری تعداد پزشکان متخصص (از ۱۵ به ۳۰ پزشک متخصص) و دندانپزشک (افزایش از ۷ به ۱۴ دندانپزشک) در دو سال گذشته خبر داد و افزود: به درمانگاه بیمارستان امام حسین (ع) (ص) و همچنین به شهرهای دیگر کاهش چشمگیری داشته است.

مرسی گفت: فعال سازی صندوق خیریه بیمارستان امام حسین (علیه السلام)، جذب ۴ میلیارد تومان اعتبار، خرید تجهیزات آزمایشگاهی به ارزش ۲ میلیارد تومان و همچنین ساخت و تجهیز بخشی از درمانگاه حسن آباد یاسوکند از اقداماتی بود که انجام شد. با کمک خیرین به دست آمد. .

وی همچنین خرید یک دستگاه اکسیژن ساز به ارزش ۲.۵ میلیارد تومان، خرید ۲ دستگاه برق اورژانس، ۵ تخت تجهیزات کامل مراقبت های ویژه و افزایش دستگاه تنفس مصنوعی به ۱۲ دستگاه را از اقدامات موثر در ایام کرونا عنوان کرد.

از دیگر فعالیت های موثر در حوزه درمان، جذب ۴ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز مدار گرمایش در شبکه بهداشت و درمان بجار و خرید و نوسازی تخت های بیمارستانی است که رئیس سابق شبکه بهداشت به آن اشاره کرد.

امیر مرسی در پایان برای سارا آهوان به عنوان سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار آرزوی موفقیت کرد و ابراز امیدواری کرد استفاده از نیروهای بومی در شهرستان، ثبات اداری و اولویت بندی منافع مردم در توسعه بیجار موثر باشد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر