بیانیه پایانی راهپیمایی میلیونی ملت یمن در روز جهانی قدس


پایتخت و دیگر شهرهای یمن عصر جمعه میزبان راهپیمایی بزرگ و باشکوه روز جهانی قدس بودند و حاضران در این راهپیمایی طی بیانیه پایانی از کشورهای عربی خواستند از ملت فلسطین حمایت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، ملت یمن در ۶۰ میدان در صنعاء و ۱۳ استان روز جهانی قدس را زنده نگه داشتند. 

صنعاء روز جمعه در خیابان “الستین” شمالی میزبان راهپیمایی روز جهانی قدس و شاهد حضور بی‌سابقه اهالی این شهر بود.

شهروندان یمنی با برافراشتن پرچم فلسطین و یمن شعارهایی را علیه رژیم صهیونیستی سر دادند.

بیانیه پایانی راهپیمایی میلیونی ملت یمن در روز جهانی قدس

معترضان یمنی همچنین عادی کردن روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را خیانت به ملت فلسطین و خنجر زدن از پشت به آنها خواندند.

در بیانیه پایانی این تظاهرات آمده است، برقراری امنیت و ثبات در منطقه تنها با ساقط کردن رژیم صهیونیستی از وجود محقق خواهد شد.

ملت یمن همچنین تاکید کردند: فلسطین مسئله‌ای عادلانه بوده و سرنوشت ان پیروزی است و سرنوشت رژیم موقت اسرائیل نابودی و زوال است.

بیانیه پایانی راهپیمایی میلیونی ملت یمن در روز جهانی قدس

در این بیانیه همچنین آمده است:احیای امروز، احیای روحیه جهادی و بسیج همگانی امت اسلام برای ایفای مسئولیت‌های خود در علیه آمریکا، اسرائیل و دست‌نشانده‌هایشان است.

در این بیانیه آمده است: ما به عنوان مردم یمن جزء اساسی محور مقاومت و جهاد هستیم و با همه آزادگان در یک صف در برابر دشمن اسرائیلی ایستادگی و تاکید می کنیم که آرمان محوری ما قدس و فلسطین است.

ملت یمن مجدداً از معادله اعلام شده توسط سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان که اعلام کرده بود هرگونه تعرض به مسجدالاقصی و قدس به معنای جنگ منطقه‌ای است، اعلام حمایت کردند.

اسماعیل هنیه نیز در سخنانی که از رطیق نمایشگرها برای ملت یمن پخش شد، تاکید کرد: مقاومت کوتاه‌ترین راه آزادسازی قدس است.

وی گفت: این حضور باشکوه ملت یمن در روز جهانی قدس بر این مسئله تاکید دارد که فلسطین و قدس در قلب این ملت جای دارند و یمن به عنوان کانون عربیت و اسلامیت عاشق قدس و فلسطین خواهد ماند.

هنیه همچنین تاکید کرد؛ حوادث اخیر ماهیت پروژه صهیونیستی مبنی بر اشغال سرزمین فلسطین، ضربه زدن به هویت و خالی کردن این سرزمین از مردم آن را تایید می‌کند.

وی ادامه داد: ملت فلسطین تصمیم خود را گرفته‌ و این تصمیم انتخاب مقاومت است چرا که کوتاه ترین راه برای آزادی فلسطین است.

وی بار دیگر مسجدالاقصی را خط قرمز دانست و افزود: ما به همه گفتیم که درگیری میان ملت ما و دشمن اسرائیلی ممکن است که به نبرد منطقه ای و گسترده مبدل شود. هرگونه تعدی به مسجدالاقصی بازی با آتش است و ما اجازه تعدی به آن را نخواهیم داد.

هنیه تاکید کرد: ما اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت و سلاح خود را بر زمین نخواهیم گذاشت. ما از وجبی از خاک فلسطین چشم پوشی نمی کنیم.

انتهای پیام