بولسونارو دیپلمات های مقیم برزیل را گرد هم می آورد تا در مورد احتمال تقلب در انتخابات آینده گزارش دهند!ژایر بولسونارو ده ها دیپلمات خارجی را به کاخ ریاست جمهوری برزیل احضار کرد تا بگوید ممکن است در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور تقلب شود!

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت نیویورک تایمز، این اولین بار نیست که ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل ادعای تقلب احتمالی در انتخابات آتی که کمتر از سه ماه دیگر برگزار می شود و نظرسنجی ها را مطرح می کند. انتظار شکست سنگین برای بولسونارو را داشته باشید. با این حال مخاطبی که این رئیس جمهور برزیل این بار برای سخنرانی خود انتخاب کرد، تازه بود.

او تا پیش از این مدعی تقلب در انتخابات در سطح ملی برزیل بود، اما این بار با دعوت از اکثر سفارتخانه های پایتخت برزیل، این موضوع را از سیاست داخلی به سیاست خارجی مطرح کرد!

او قول داده بود که در دو انتخابات قبلی ریاست جمهوری برزیل، شواهد عمومی مبنی بر تقلب را نشان دهد، اما بیشتر جلسه ۴۷ دقیقه ای را که از تلویزیون برزیل نیز پخش شد، صرف ارائه اطلاعاتی در مورد هک آژانس انتخاباتی برزیل در سال ۲۰۱۵ کرد. ۲۰۱۸ و متهم به اینکه برخی از قضات دادگاه دادگاه عالی برزیل تلاش کردند از انتخاب مجدد وی جلوگیری کنند.

وی گفت: می دانم که همه شما خواهان ثبات دموکراتیک در برزیل هستید و این تنها از طریق انتخابات شفاف و معتبر محقق می شود.

چندین دیپلمات حاضر در این نشست از اظهارات بولسونارو، از جمله پیشنهاد او برای مداخله نظامی بیشتر در انتخابات، شگفت زده شدند. این دیپلمات ها که نخواستند نامشان فاش شود، این احتمال را مطرح کردند که بولسونارو بخواهد در صورت شکست در انتخابات ادعای تقلب در انتخابات کند و تلاش کند نتیجه را باطل کند.

به نظر می رسد بولسونارو که انتخابات را در پای صندوق های رای واگذار کرد، راه های دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را دنبال می کند. ترامپ نیز مانند بولسونارو در نظرسنجی های پیش از انتخابات خوب عمل نکرده است. این قضیه باعث شد که او مدعی شود ممکن است قبل از اعلام نتایج در انتخابات تقلب شده باشد. او با این اقدام، مبنایی برای ادعاهای آینده خود مبنی بر تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ایجاد کرد و در نهایت حامیان خود را به حمله به ساختمان کنگره در این کشور تشویق کرد. به نظر می رسد بولسونارو می خواهد از سیاست ترامپ پیروی کند.

بولسونارو همچنین از ترامپ و متحدانش کمک دریافت می کند، کمک هایی در قالب حمایت های انتخاباتی، کنفرانس های سیاسی محافظه کار، شبکه های اجتماعی جدید و ساعت ها تلویزیون در فاکس نیوز.

بولسونارو که چندین سال است اعتبار سیستم رای‌گیری برزیل را به چالش می‌کشد، تا آنجا پیش رفت که گفت در انتخابات ۲۰۱۸ (که او پیروز شد) هم تقلب شد! بولسونارو مدعی است که اگر در انتخابات تقلب نمی شد، او با اختلاف بیشتری پیروز می شد.

انتهای پیام