بودجه استرالیا ۳۶۰ میلیون دلار برای جبران هژمونی چیناسترالیا حدود ۵۰۰ میلیون دلار (۳۶۰ میلیون دلار) بودجه برای تقویت تولید مواد معدنی حیاتی با هدف تنوع بخشیدن به عرضه به متحدان خود و مقابله با تسلط چین بر بازار جهانی اعلام کرده است.

آنگوس تیلور، وزیر صنعت، انرژی و کاهش گازهای گلخانه‌ای گفت: «چین اکنون تقریباً ۷۰ تا ۸۰ درصد از تولید مواد معدنی حیاتی جهان را کنترل می‌کند و به تثبیت قدرت خود در این زنجیره‌های تأمین ادامه خواهد داد». برای غلبه بر این سلطه طراحی شده است.

مواد معدنی حیاتی در گوشی‌های هوشمند، رایانه‌ها، باتری‌های قابل شارژ و وسایل نقلیه الکتریکی و همچنین فناوری‌های دفاعی و هوافضا استفاده می‌شوند. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز چهارشنبه از بودجه برخی پروژه ها در غرب استرالیا خبر داد.

پروژه هایی که قرار است تامین مالی شوند شامل دومین کارخانه جداسازی عناصر کمیاب خاکی است که در خارج از چین ساخته می شود، یک پالایشگاه باتری و یک کارخانه فرآوری وانادیوم. همچنین بودجه برای تجاری سازی تحقیقات دولتی و عرضه شرکت های جدید به بازار تامین خواهد شد.

به گزارش رویترز، حدود ۲۰۰ میلیون دلار استرالیا در بودجه این ماه برای کمک های مالی برای راه اندازی پروژه های معدنی حیاتی تر لحاظ خواهد شد. استرالیا تاکنون ۲ میلیارد دلار استرالیا برای ساخت این صنعت سرمایه گذاری کرده است.

استرالیا نیمی از لیتیوم جهان را تولید می کند که دومین تولید کننده کبالت و چهارمین تولید کننده عناصر کمیاب خاکی است. مقامات همچنین گفتند که تنوع صادرات باعث تقویت اقتصاد استرالیا می شود. ارزش صادرات انرژی و منابع استرالیا ۳۴۸.۹ میلیارد دلار استرالیا است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر